środa, Styczeń 20, 2021

Dialogi po angielsku skuteczną metodą nauki języka

0
nauka jezyka angielskiego

Płynna rozmowa w języku angielskim jest pragnieniem wielu osób, ale niestety mnóstwo osób nie jest w stanie wypowiedzieć nawet jednego angielskiego słowa, tylko dlatego, że boją się rozmawiać w tym języku. Mówiąc szczerze, angielski jest jak inne języki wymagające tylko odrobiny wiedzy jak przełamać barierę w mówieniu po angielsku.

Do nauki języka angielskiego mówionego używamy kilku prostych reguł, ale istotną rzeczą, która nas bardzo niepokoi to: czy będę w stanie mówić po angielsku, czy nie, czy ktoś mnie zrozumie? czy mnie nie wyśmieje?

Tak naprawdę nauka języka angielskiego jest tak prosta jak jedzenie pizzy. Angielski to nie jest skomplikowany język, znając nawet podstawowe czasy, takie jak Present Simple jesteśmy w stanie wiele powiedzieć, douczając się Past simple i Future Simple mamy ogarnięte już podstawowe czasy teraźniejszy, przeszły i przyszły. Jeśli więc nauka może być tak prosta, to mówienie może być również banalnie proste!

Celem tego artykułu jest skłonienie cię do ciągłego myślenia, że kiedy mówisz po angielsku, pamiętaj, że bycie najlepszym nie jest wymagiem. Bycie poprawnym jest o wiele bardziej istotne, ale też nie chodzi o to byś non stop się zastanawiał czy popełniłeś błąd, czy może użyłeś złego czasu.

Naukę mówienia najlepiej zacząć w domu, wykonując proste ćwiczenia. Wystarczy wybrać jakiś temat: np powiedzieć “PEN”, “PENCIL” lub coś prostego i łatwego. Teraz zacznij mówić pozytywne i negatywne rzeczy na temat, który wybrałeś. A kiedy mówisz, upewnij się, że wszystkie wypowiedziane słowa zostały nagrane. Tak, aby na koniec, gdy skończysz z tym, wysłuchać całości.

Teraz obserwuj nagranie w ten sposób:

  • Ile czasu spędziłeś/aś na wypowiedzi po angielsku?
  • Ile mówiłeś/aś, a ile zastanawiałeś się co powiedzieć??
  • Ile czasu utknąłeś/aś pomiędzy nagraniami??
  • Czy wszystko było w porządku??
  • Czy to wszystko było kompletnie niepoprawne??
  • Czy są rzeczy które byś powiedział na ten temat w języku polskim, a nie dałeś rady w języku angielskim??

Po zastanowieniu się nad powyższymi punktami, wykonaj ćwiczenie mówienia po angielsku jeszcze raz.

Wierzę, że to ćwiczenie na pewno pomoże ci w budowaniu konstruktywnego procesu myślowego w twojej głowie. I ćwicząc to regularnie i szczerze, nadejdzie dzień, kiedy zaczniesz czuć się pewnie w rozmowie w języku angielskim.

Oczywiście dla wielu osób istotnym problemem jest co mówić po angielsku. Tutaj z pomocą przychodzą dialogi w języku angielskim. Są to artykuły zawierające przykładowe scenki i rozmowy. Dzięki znajomości tego typu dialogów – łatwiej Ci będzie przeprowadzić konwersację po angielsku, gdyż zobaczysz co można w danej chwili powiedzieć. Istotne jest oczywiście też słownictwo angielskie – bez jego znajomości nie będziesz w stanie nic powiedzieć, gdyż nawet najlepsza znajomość czasu Present Simple Ci nie pomoże, jeśli nie będziesz znał słów czy wyrażeń. W Internecie dostępnych jest masa stron zawierających przykładowe konwersacje, my osobiście korzystamy ze strony krótkie dialogi po angielsku

Jakie etui na telefon wybrać, by dopasować urządzenie swojej osobowości?

0
etui

Głównym zadaniem każdego etui na telefon jest ochrona cennego sprzętu przed szeregiem zagrożeń związanych z jego codziennym użytkowaniem. Takie akcesoria ochronne zabezpieczają przed zabrudzeniami, rysami i poważniejszymi uszkodzeniami. Co warte podkreślenia, pokrowce dają również możliwość modyfikacji wyglądu smartfona, tak by pasował do indywidualnych upodobań estetycznych jego użytkownika. Które z nich najlepiej realizują tę funkcję?

Pokrowce transparentne i kolorowe

Osoby, którym zależy na minimalnej ingerencji w oryginalny wygląd telefonu, zwykle sięgają po pokrowce transparentne – przezroczyste. Takie nakładki do telefonów pełnią jedynie funkcję ochronną. W związku z tym, że najczęściej są one wykonane z elastycznego materiału przypominającego sylikon, zapewniają dość dobrą ochronę nie tylko przed rysami, ale i uderzeniami o twarde powierzchnie. Osoby, które chcą zmienić wygląd smartfona, gdy na przykład nie pasuje im kolor jego obudowy, częściej wybierają pokrowce barwione. Kolorowe etui na telefon mogą przybierać różnorodne barwy, a także występować w wersji z dobrej jakości nadrukiem. Takie zdobienie może mieć uniwersalny charakter lub być bardziej osobiste, zwłaszcza gdy do przygotowania nadruku wykorzystamy prywatne fotografie.

Case z nadrukiem

Tego typu etui do telefonu to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy preferują barwne nakładki. Dzięki nim telefon staje się przedmiotem bardziej indywidualnym, lepiej dopasowanym do preferencji konkretnego użytkownika. W sklepach z akcesoriami do smartfonów możemy znaleźć wiele wersji pokrowców z gotowymi, uniwersalnymi nadrukami bazującymi na popularnych wzorach i motywach graficznych. Co ciekawe, kolorowe etui na telefon możemy również zaprojektować samodzielnie, korzystając z katalogu własnych zdjęć. Wystarczy odnaleźć internetowy serwis z kreatorem etui, wybrać interesujący nas schemat zdobienia, wygrać wybrane zdjęcia i zatwierdzić projekt do realizacji. Case z indywidualnym nadrukiem to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na stworzeniu dalece spersonalizowanego gadżetu, który zabezpieczy telefon i stanie się jego niewątpliwą ozdobą.

Jeśli szukasz sposobu na trafne dopasowanie smartfona do własnych upodobań estetycznych i zainteresowań, jedną z najlepszych możliwych opcji jest zamówienie case na telefon z nadrukiem przygotowanym według własnego projektu. Na powierzchni takiego etui możesz umieścić dowolnego rodzaju zdjęcia, na przykład pamiątkowe fotografie z wakacji, zdjęcia bliskich, domowych zwierząt czy samodzielnie wykonane zdjęcia prezentujące piękno natury.

Kontrakty CFD – możliwość zysku czy straty?

0
Kontrakty CFD

Wiele osób wykazuje zainteresowanie rynkiem Forex i kontraktami różnic kursowych walut. Przyciągani opiniami, że można na tym sporo zarobić oraz odstraszani tymi, które głoszą jak wiele można stracić, nie wiedzą czy jest sens traktowania tego rodzaju interesu poważnie. Przeanalizujmy zatem czym dokładnie są kontrakty CFD, na jakiej zasadzie działają i czy zawierając je rzeczywiście można coś zyskać.

Klient wysokiego ryzyka – kto to jest i czy ma szansę na kredyt lub pożyczkę?

0
Klient wysokiego ryzyka

Przed udzieleniem jakiegokolwiek kredytu każdy bank dokonuje analizy swojego klienta. Warto wiedzieć, że udzielanie pieniędzy, a w szczególności dużych kwot wiąże się z pewnym ryzykiem. Udzielenie pozytywnej decyzji kredytowej osobie, która ma złą zdolność i historię kredytową, mogłoby się skończyć problemami w spłacie zobowiązania, a nawet całkowitym zaprzestaniem spłaty rat przez kredytobiorcę. Oczywiście żadna instytucja finansowa nie chce dopuścić do takiej sytuacji dlatego dokładnie „sprawdza” swoich klientów przed udzieleniem im pieniędzy.

Banki wiedzą, że każda inwestycja wiąże się z pewnym ryzykiem i są w stanie zaakceptować niektóre z nich. Jednak osoby, którym pożyczenie pieniędzy wiązałoby się najprawdopodobniej z problemami w płynności finansowej banku, są nazywani klientami wysokiego ryzyka i mogą mieć problem z otrzymaniem kredytu. Zobacz, kim dokładnie jest klient wysokiego ryzyka i na jakiej podstawie bank dokonuje oceny swoich klientów.

Kim jest klient wysokiego ryzyka?

W ciągu kilkudziesięciu lat profil klienta wysokiego ryzyka uległ zmianie. Jeszcze do niedawna takimi klientami były szczególnie osoby w wieku produkcyjnym, czyli 30sto i 40sto latkowie. W ostatnich latach się to jednak zmieniło i obecnie za takich klientów częściej uważa się osoby młodsze – takie, które nie ukończyły 25 roku życia. To, kim jest klient wysokiego ryzyka, zależy w dużej mierze od statystyk i ciężko jest jednoznacznie opisać sylwetkę takiej osoby. Dane statystyczne cały czas ulegają zmianie, dlatego można spodziewać się, że za jakiś czas klientem wysokiego ryzyka nie będą już nazywani młodzi dorośli.

Niezależnie od tego, w jakim wieku jest klient banku, można wymienić dwie kluczowe cechy, które mają klienci podwyższonego ryzyka. Po pierwsze takie osoby mają negatywną historię kredytową w BIK. W przeszłości zdarzało im się dopuszczać do opóźnień w spłatach rat lub w ogóle nie spłacały swoich zobowiązań bankowych. Po drugie klienci wysokiego ryzyka często znajdują się na liście dłużników np. z powodu niezapłaconych rachunków za prąd czy abonament. Podsumowując klient wysokiego ryzyka to osoba, która nie podchodzi zbyt poważnie do spłaty swoich długów i bagatelizuje konieczność regularnej spłaty rat kredytów.

Czy klient wysokiego ryzyka może otrzymać kredyt lub pożyczkę?

Jeśli bank uzna, że dana osoba jest klientem wysokiego ryzyka, to najpewniej odmówi on udzielenia kredytu. Nic w tym dziwnego – ryzyko nieudanej inwestycji jest w takim wypadku zbyt duże i udzielenie kredytu takiej osobie może skończyć się problemami. Jak to jednak wygląda w przypadku pożyczek https://habza.com.pl/kredyty-gotowkowe/ ? Cóż, firmy pożyczkowe są bardzo znane z tego, że nie mają zbyt dużych wymagań co do swoich klientów. Bardzo często udzielają one pieniędzy osobom ze złą historią kredytową, a nawet tym, które wpisane są na listę dłużników.

Trzeba jednak wiedzieć, że nie w każdej pozabankowej instytucji finansowej klient wysokiego ryzyka ma szansę na pożyczkę. Szanse są większe niż na otrzymanie kredytu bankowego, jednak coraz więcej pożyczkodawców baczniej dobiera swoich klientów. Wiele zależy w takiej sytuacji od dochodów, wpisów w BIK oraz poziomu zadłużenia klienta. Jeśli masz problem z otrzymaniem kredytu bankowego lub pożyczki gotówkowej, to powinieneś skontaktować się ze specjalistami Habza Finanse – pomogą Ci oni otrzymać niezbędną gotówkę i poprawić zdolność kredytową.

Nieruchomości na sprzedaż – Łódź

0
Nieruchomości na sprzedaż Łódź

Łódź to bez wątpienia jedno z największych i najważniejszych pod względem gospodarczym miast w Polsce. Na niemal trzystu kilometrach kwadratowych powierzchni zamieszkuje obecnie około sześćset osiemdziesiąt tysięcy osób. To z kolei sprawia, że rynek nieruchomości w tym właśnie mieście jest bardzo dynamiczny. Wiele rodzin mieszka tu od pokoleń. Ale są też i tacy, którzy tu przyjeżdżają, bo szukają na przykład pracy. To, co ich łączy to oczywiście potrzeba znalezienia stałego miejsca zamieszkania. A do wyboru są zawsze dwie opcje: albo coś wynająć, albo kupić.

Na czym polega reklamacja z tytułu rękojmi? 

0
rękojmia

Rękojmia jest to forma reklamacji wadliwego towaru, która zagwarantowana jest przepisami. Obowiązuje za każdy razem, w przeciwieństwie do formy reklamacji jaką jest gwarancja. Gwarancja jest to dobrowolne zobowiązaniem sprzedawcy lub producenta do naprawy wadliwego przedmiotu. Reklamację z tytułu rękojmi mamy możliwość składać bezpośrednio do sprzedawcy. Nie może nam jej odmówić, chyba, że odmowa ta wynika z przepisów. Jakie są zasady reklamacji z tytułu rękojmi? Kiedy możemy z niej skorzystać? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/reklamacja-z-tytulu-rekojmi-na-czym-polega-i-jak-z-niej-skorzystac/ 

Zasady reklamacji z tytułu rękojmi

Rękojmia obejmuje wszystkie towary konsumpcyjne, a dodatkowo możemy z niej skorzystać w przypadku reklamacji usług. Sprzedawca odpowiada za wadliwy towar przez 2 lata od jego wydania. Właśnie tyle wynosi okres rękojmi. 12 miesięcy jest to okres, którym przyjmuje się, że usterka istniała w chwili sprzedaży. Po upływie tego czasu kupujący musi wykazać, że wada istniała w towarze w momencie kupna. W innym przypadku reklamacja nie będzie uznawana.

Reklamacja z tytułu rękojmi

Reklamowanie towaru z tytułu rękojmi odbywa się kiedy zauważymy wadę w kupionym produkcie i zgłaszamy ją do sprzedawcy.

Z tytułu rękojmi mamy prawo żądać:

  • naprawy,
  • wymiany,
  • obniżenia ceny,
  • odstąpienia od umowy

Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji. W tym czasie nie może żądać od klienta okazania paragonu w celu jej rozpatrzenia. W przypadku pierwszej fazy reklamacji sprzedający ma możliwość zaproponować nam inne rozwiązanie. Ma takie prawo o ile wywiąże się z niego w odpowiednim czasie i nie sprawi to nadmiernych kłopotów konsumentowi. 

Wymiana lub naprawa jest niemożliwa, w przypadku kiedy przedmiot nie jest już produkowany lub nie są produkowane do niego części zamienne. Konsumentowi zostaje wówczas obniżenie ceny lub odstąpienie od umowy.

Co w przypadku drugiej lub kolejnej reklamacji? 

Kiedy pojawiła się nowa wada lub stara nie została usunięta. Klient może zażądać od sprzedawcy naprawy lub wymiany przedmiotu. Ten może jednak odmówić, jeżeli będzie to niemożliwe lub zbyt kosztowne.

W takiej sytuacji możesz zażądać naprawy lub wymiany. Dodatkowo możemy żądać obniżenia ceny lub zwrotu pieniędzy. I w takim przypadku przedsiębiorca musi się na to zgodzić. Dokładniej mówiąc musi on zgodzić się, jeśli rzecz była już wymieniana lub naprawiana lub nie wywiązał się ze swoich obowiązków.

Zobacz też: https://www.leaderservice.pl/prawo-jazdy-w-telefonie-2020/ 

Nasz własny internet w firmie

0
internet

Od dzisiaj będziemy korzystać z nowego routera, więc warto się do tego odpowiednio przygotować, by na pewno działał tak, jak by tego chcemy, by nas nie zawiódł i byśmy mogli być niego w pełni zadowoleni. W takim razie bierzemy do rąk pudełko i zaczynamy. Na początek je otwórzmy — tak, wiem, wielka filozofia. Potem wyciągamy dosyć ostrożnie nasze urządzenie. Nie może nam upaść, ponieważ może się wtedy zepsuć, a tego nie chcemy przecież.

Panele PV, ich moc, a także moc inwertera – zależności pomiędzy parametrami

0
Panele PV

Każda instalacja fotowoltaiczna generuje określoną moc. Panele PV poddane oddziaływaniu światła słonecznego, generują prąd elektryczny o ściśle określonej mocy. W związku z tym, że ma on przebieg stały, potrzebny jest falownik (inwerter), który wygeneruje prąd zmienny o przebiegu zbliżonym do sinusoidalnego. Moc tych układów nie może być taka sama!

Pojemnik plastikowy zamykany – rozwiązanie dla logistyki

0
Pojemnik plastikowy zamykany - rozwiązanie dla logistyki

Duże przedsiębiorstwa przemysłowe, które produkują masowe ilości różnego rodzaju produktów muszą w strategii produkcji uwzględniać wszystkie etapy logistyczne. Produkty finalne zawsze wymagają odpowiedniego zabezpieczenia podczas magazynowania, transportu oraz procesów załadunkowych. Do tego celu służą pojemniki plastikowe zamykane.

Dwa powody, dla których warto wybrać etui na zamówienie

0
Etui na zamówienie

Rosnącej różnorodności smartfonów towarzyszy stałe zwiększanie bazy dedykowanych im akcesoriów ochronnych, w tym przede wszystkim pokrowców osłaniających obudowę urządzenia lub jego całą powierzchnię, łącznie z dotykowym wyświetlaczem. Specyficznym rodzajem tych pierwszych są etui na zamówienie, czyli elastyczne nakładki z indywidualnie wybranym nadrukiem. Jakie są największe zalety tego typu akcesoriów?

Ochrona jest najważniejsza

Podstawowym zadaniem każdego pokrowca jest ograniczenie ryzyka szybkiego uszkodzenia telefonu. Etui na zamówienie również realizują tego typu funkcję. Najczęściej wyprodukowane z elastycznego, amortyzującego wstrząsy tworzywa TPU. Chronią przed zabrudzeniami, rysami i innymi drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Poza tym dzięki antypoślizgowej powierzchni poprawiają jakość chwytu, przez co ryzyko przypadkowego upuszczenia telefonu na ziemię jest mniejsze. Ochrona telefonu jest najważniejsza i zamówienie etui z samodzielnie wybranym nadrukiem, pozwoli zwiększyć codzienne bezpieczeństwo użytkowania smartfona.

Niepowtarzalny wygląd

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać etui na zamówienie, jest możliwość znaczącej modyfikacji oryginalnego wyglądu smartfona, nadania mu niepowtarzalnego charakteru. Dzięki dostępnym technikom poligraficznym przygotowanie kolorowego, a przy tym szczegółowego nadruku na gładkiej powierzchni elastycznego pokrowca nie jest dziś żadnym problemem. Nadrukiem na zamówionym etui może być gotowa grafika lub samodzielnie wykonana fotografia w formacie cyfrowym. Rozmiar takiego zdjęcia jest automatycznie skalowany do wielkości pokrowca, dzięki czemu wygląda naturalnie i nie jest rozciągnięty. Wybrany obrazek, grafikę lub zdjęcie można dodatkowo uzupełnić krótkim, samodzielnie przygotowanym tekstem. Można podpisać się na pokrowcu lub umieścić na nim numer telefonu. To przydatna opcja, która może pomóc w odzyskaniu zagubionego urządzenia. Przygotowanie oryginalnego nadruku to jednak przede wszystkim okazja do głębokiej personalizacji urządzenia. Dzięki niepowtarzalnej grafice telefon stanie się niepodobny do innych urządzeń tej samej serii.

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj pokrowca do telefonu wybrać, etui na zamówienie może być doskonałą alternatywą dla wszelkich elastycznych nakładek, transparentnych osłonek czy kolorowych kejsów. To dobry wybór dla każdego, kto z jednej strony chce zabezpieczyć swój nowy telefon przed typowymi zagrożeniami, a drugiej nadać mu niepowtarzalny, przyciągający uwagę wygląd. Co warte podkreślenia, takie pokrowce są równie tanie, jak klasyczne nakładki.

ZOBACZ TEŻ