poniedziałek, Kwiecień 6, 2020

Przelewy online, czy są faktycznie takie bezpieczne i wygodne?

0
Przelewy online, czy są faktycznie takie bezpieczne i wygodne

Robienie zakupów w internecie jest już normą. Z takiej formy kupowania korzystają zarówno osoby młode, jak i starsze. Nieodłącznym ich etapem są płatności online, które coraz bardziej wypierają gotówkę, a nawet tradycyjne przelewy. Czy jednak jest się czego obawiać? Czy dokonywania transakcji mobilnych jest tak bezpieczne, jak przekonują o tym banki oraz pośrednicy? Sprawdźmy, przed jakimi dylematami staje konsument w XXI wieku!

  1. Płatności online – chwilowa moda, czy nowy sposób płacenia?
  2. Wystarczy tylko telefon, czyli jak działają przelewy online?
  3. Czy płatności mobilne są bezpieczne?
  4. Kiedy skorzystać z przelewów online?

Płatności online – chwilowa moda, czy nowy sposób płacenia?

Wróćmy do czasów, kiedy zostały wprowadzone pierwsze karty kredytowe, które umożliwiały zapłacenie za zakupy w sklepie, kiedy nie posiadaliśmy fizycznej gotówki. Wiele osób uznało wtedy, że to tylko chwilowy trend, ciekawostka, która nie będzie trwała długo. Jednakże pomimo początkowych obaw oraz powstaniu wielu mitów, płatności kartą przeszły do porządku dziennego.

Wystarczy spojrzeć na statystyki. W coraz większej ilości krajów przelewy natychmiastowe oraz bankowość wirtualna jest bardziej popularna aniżeli tradycyjna forma płatności. Przykładem może być Norwegia, o której już od kilku lat mówi się, że może być pierwszym krajem bezgotówkowym.

Jak jest jednak w Polsce? Jak się okazuje, coraz więcej Polaków korzysta z płatności kartą, jak też z płatności online. Obecnie każdy bank oferuje mobilne aplikacje oraz dedykowane programy, które umożliwiają zapłacenie za zakupy bez posiadania ze sobą portfela. Być może niebawem płatności mobilne całkowicie wyprą tradycyjną gotówkę.

Wystarczy tylko telefon, czyli jak działają przelewy online?

Czy zdarzyło Wam się czekać bardzo długo na potwierdzenie płatności w sklepie internetowym? Księgowanie opłat może zająć niekiedy dłużej niż dobę, co znacznie przedłuża nasz czas oczekiwania na zamówiony produkt.

Proces ten znacznie przyśpieszają przelewy natychmiastowe. Obecnie praktycznie każdy sklep internetowy korzysta z pośrednika, umożliwiającego zapłacenie za zamówienie w kilka sekund. Obie strony natychmiast odnotowują, że transakcja zakończyła się pomyślnie. Dzięki temu sklep może od razu przystąpić do realizacji zamówienia, nie czekając na zaksięgowanie się kwoty na swoim rachunku bankowym.

Żeby wykonać tego rodzaju przelew natychmiastowy, nie potrzebujemy nic innego jak telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją banku. Po wybraniu danego kanału płatności otrzymamy na telefonie informację i prośbę o weryfikację takiego przelewu. Po wpisaniu kodu PIN i autoryzacji sklep odnotowuje tego rodzaju płatność i wie, że może rozpocząć realizację zamówienia.

Czy płatności mobilne są bezpieczne?

Wiele osób obawia się, czy płatności mobilne świadczą swoje usługi na wystarczającym poziomie bezpieczeństwa. W końcu w 2020 roku świadomość na temat cyberprzestępczości jest bardzo wysoka. Warto zachować ostrożność, ale nie ma podstaw do obaw. Płatności online są bezpiecznym środkiem płatniczym w internecie.

Kiedy korzystamy z największych kanałów, takich jak Blik czy Cashbill – nie musimy obawiać się, że czyha na nas niebezpieczeństwo. Tak duże systemy dokładają największych starań, które ochronią nas przed wyłudzeniem danych, czy też wykradzeniem pieniędzy z naszego konta.

Oczywiście zachowanie czujności jest zawsze wskazane, niezależnie od wybranej platformy. Dlatego, zanim wykonamy przelew mobilny, sprawdźmy, czy strona na której się znajdujemy, faktycznie należy do danego pośrednika. W tym celu wystarczy spojrzeć na adres URL oraz na to, czy obok niego znajduje się kłódka. Jej symbol oznacza, że strona posiada certyfikat SSL, który ochrania przed atakami i wyłudzeniem naszych danych.

Zatem jedynym niebezpieczeństwem jakie może na nas czekać jest podszywanie się pod wybrane platformy. Ale wystarczą dwie sekundy, aby przekonać się, że strona na którą przeszliśmy, jest autentyczna i bezpieczna.

Kiedy skorzystać z przelewów online?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – zawsze! Jak już wykazaliśmy, przelewy natychmiastowe cechują się dużym poziom bezpieczeństwa oraz umożliwiają błyskawiczne zapłacenie za zamówiony towar bądź usługę.

Przelewy tego rodzaju są wspierane przez praktycznie wszystkie banki, w których Polacy mają swoje rachunki. Nie potrzebujemy niczego więcej, aniżeli swojego telefonu w celu autoryzacji takiej transakcji, co znacznie przyśpiesza rozpoczęcie realizacji zamówienia. Warto więc skorzystać z takiej opcji, kiedy zależy nam na czasie i chcemy otrzymać towar jak najszybciej.

Z płatności online korzysta coraz więcej Polaków. Niezależnie od tego, czy jesteśmy osobą prywatną, czy też prowadzimy swoją firmę, przelewy natychmiastowe w znaczny sposób ułatwią nasze zakupu w internecie, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Szeroki wybór kanałów oraz pełne wsparcie infrastruktury bankowej to kolejny argument za skorzystaniem płatności mobilnych. Wybierzmy zatem zaufanego, dużego pośrednika w płatnościach i płaćmy online szybko oraz wygodnie!

W jaki sposób można poprawić swoją produktywność?

0
produktywność - czy da się ją zwiększyć?

Co zrobić w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim obowiązkom? Każdego dnia nie możemy wykonać czynności, które sobie zaplanowaliśmy. Wtedy poziom naszej motywacji spada, stajemy się zniechęceni i przekładamy pracę na później. W wyniku tego dochodzi do braku przyjemności i satysfakcji z wyników i życia w ogólnym znaczeniu. Jak zwiększyć swoją produktywność?

Kilka wskazówek, jak zwiększyć swoją produktywność

Jeżeli naszym celem jest zwiększenie swojej produktywności, powinniśmy zacząć zmianę swoich nawyków już od dnia dzisiejszego. Tylko wtedy nasze działanie nie skończą się na planowaniu. Jak więc to zrobić?

Efektywnie planujmy

Nauka skutecznego planowania to podstawa. Każdy dzień powinniśmy zaczynać od odpowiedniego rozplanowania swojej pracy. Musimy wiedzieć co jest naszym priorytetem w danym czasie. Powinniśmy zaczynać od wykonywania obowiązków, które są dla nas najtrudniejsze, wtedy mamy gwarancję, że wykonamy jest prawidłowo i dość sprawnie. Na później lepiej zostawić rzeczy, które nie wymagają od nas zbyt dużego zaangażowania.

Przeczytaj też: https://www.leaderservice.pl/pracownik-50-czy-warto-go-zatrudnic/

Odejdźmy od wielozadaniowości

Jeżeli chcemy być bardziej produktywni, nie powinniśmy skupiać się na wielu rzeczach na raz. Czemu? Ponieważ może to skutkować osłabieniem naszej koncentracji i efektywności. Zwykle jest tak, że chcemy wykonać więcej czynności, ale w rzeczywistości wykonujemy ich mniej. Aby osiągnąć skupienie w 100 %, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skupienie się na jednej rzeczy.

Zacznijmy wstawać wcześniej

Jeżeli zależy nam na wykonywaniu większej ilości czynności każdego dnia, sposobem na to jest wstawanie o wcześniejszej porze. Dzięki temu nasz dzień stanie się dłuższy, będziemy mieć więcej czasu na różne rzezy. Wtedy nie będziemy mieć wymówki, by poćwiczyć, zjeść zbilansowane śniadanie, czy przeczytać ciekawą książkę.

Unikajmy ‚przeszkadzaczy’

W większości przypadków, rzeczą która szkodzi produktywności są różnego rodzaju ‚przeszkadzacze’. Chodzi tutaj głównie o telefon, social media, czy aplikację. Wiele osób uważa, że musi wszystko wiedzieć na już, jednak wcale tak nie jest. Nic się nie stanie jak zajrzymy na Facebooka kilka godzin później, nic nas przecież nie ominie. Na początku powinniśmy robić sobie kilku godzinne przerwy, żeby nabrać dystansu do pewnych spraw.

Źródło: https://formatujtekst.pl/

Czym jest najem okazjonalny?

0
najem okazjonalny

Najem okazjonalny to jedna z możliwości wynajmowania nieruchomości, która znacznie bardziej zabezpiecza właściciela posiadłości, niż lokatora. W przypadku tej formy najmu eksmisja kłopotliwego najemcy jest dużo prostsza. Tutaj bez żadnych ograniczeń wynajmujący może przenieść swoich lokatorów do mieszkań zastępczych. Bez znaczenia, czy to kobieta w ciąży, czy z dwójką dzieci.

Warunki najmu okazjonalnego

By najem okazjonalny był możliwy, zarówno właściciel jak i najemca muszą podpisać umowę o najem nieruchomości. Bardzo ważne, żeby była ona sporządzona w dwóch takich samych egzemplarzach i była zatytułowana „umowa najmu okazjonalnego”. Powinny się w niej również znajdować informacje, odnośnie egzekucji komorniczej.

Umowa o najem okazjonalny musi zostać zawarta na czas określony, ale nie dłuższy niż 10 lat. Jeżeli doszłoby do sytuacji, że lokator utraci możliwość zamieszkania we wskazanym przez wynajmującego lokalu zastępczym, w przypadku eksmisji ma 3 tygodnie na wskazanie innego miejsca.

Podpisanie umowy najmu okazjonalnego, to nie wszystkie formalności. Kolejnym krokiem jest udanie się przez najemce do notariusza i złożenie oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji komorniczej, jeżeli byłaby taka konieczność. Lokator ma również obowiązek okazania notariuszowi poświadczenia, że w razie egzekucji ma możliwość przeniesienia się innego mieszkania. Koszt usługi notarialnej pokrywa oczywiście najemca.

Przeczytaj też: http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/jak-przygotowac-sie-do-kontroli-z-zus/

Jakie są wady i zalety najmu okazjonalnego?

Właściciele nieruchomości bardzo lubią tą formę najmu, ponieważ nie mają problemu w razie, gdyby lokator był problematyczny. Zalegał z zapłatą czynszu, wywoływał szkody w mieszkaniu czy naruszał warunki umowy. Gdy lokator nie chce opuścić lokalu, właściciel mieszkania może podjąć pewne kroki prawne, takie jak:

  • wręczenie lokatorowi wezwania do opuszczenia i zwolnienia nieruchomości w ciągu 7 dni,
  • w przypadku, gdy lokator nie zastosuje się do powyższego, właściciel mieszkania może zwrócić się do sądu o wykonanie aktu notarialnego, który będzie zawierał oświadczenie lokatora, o dobrowolnym poddaniu się egzekucji komorniczej.

Źródło: https://przyciagnijsukcesy.pl/

Eleganckie chodniki dywanowe

0
Eleganckie chodniki dywanowe

Przedpokój to wizytówka domu i w związku z tym warto zadbać o jego estetyczne urządzenie. Należy też jednak pamiętać o tym, że korytarz jest jednocześnie pomieszczeniem, które wymaga bardzo praktycznego wyposażenia. Wynika to z takiego oczywistego względu, że do przedpokoju wchodzimy w nie zawsze czystym obuwiu ze dworu, jak również z tego powodu, że hol jest najbardziej narażony na wychłodzenie.

Ciepło, czysto i przytulnie

Jednym z ważnych elementów wyposażenia przedpokoju, obok wieszaka, lustra czy szafy, będzie na pewno chodnik dywanowy. Położenie dopasowanego do wystroju wnętrza wzorzystego chodnika na posadzce w korytarzu wejściowym dopełni aranżację i podkreśli jej indywidualny charakter oraz doda przytulności całemu pomieszczeniu. Wszędzie tam, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego chodnik dywanowy ograniczy też straty ciepła. Dodatkowy pożytek z chodnika w przedpokoju to ochronienie posadzki przed widocznymi zabrudzeniami. Oczywiście chodniki dywanowe należy odkurzać i od czasu do czasu czyścić na mokro, jednak doraźnie chronią one na przykład jasną terakotę czy drewnianą mozaikę przed rzucającymi się w oczy śladami butów, które nigdy estetycznie się nie prezentują.

Efektowna klatka schodowa

Chodniki dywanowe sprawdzają się nie tylko w przedpokojach, ale również na schodach. Rozpostarcie i przymocowanie pasującego do aranżacji wnętrza chodnika dywanowego na stopniach schodowych sprawi, że schody, jak i cała klatka schodowa zyskają zupełnie inny wygląd. Chodnikiem można rozświetlić pomieszczenie lub nadać mu nowy styl, na przykład vintage czy rustykalny – takie znajdziesz w naszym sklepie: https://www.topworld.pl/produkty/chodniki,2,7128

Zalety rozłożenia chodnika na klatce schodowej nie ograniczają się do względów estetycznych. Chodniki dywanowe zdecydowanie wytłumiają hałas towarzyszący przemieszczaniu się po schodach, co w zaciszu domowym jest kolejnym plusem. Chodnik ponadto chroni stopnie drewniane przed zniszczeniem, a w przypadku schodów betonowych wyłożonych terakotą sprawia, że schody nie są już nieprzyjemnie chłodne w porze zimowej czy jesienią.

Motywy orientalne i geometryczne

Wełniane lub akrylowe chodniki dywanowe, jeśli tylko zostaną odpowiednio wkomponowane w wystrój domu, stanowią niebanalną ozdobę klatki schodowej i holu wejściowego. W starannie dobranej kolekcji chodników dywanowych sklepu internetowego Topworld.pl znalazły się modele w ornamenty wschodnie, które znakomicie skomponują się z klasyczną aranżacją wnętrz, oraz chodniki w stonowanej kolorystyce we wzory geometryczne, pasujące do mieszkań urządzonych nowocześnie, na przykład w modnym stylu industrialnym czy minimalistycznym.

Eleganckie bramy ogrodzeniowe

0
Eleganckie bramy ogrodzeniowe

Ogrodzenie domu, furtka oraz brama stanowią pewnego rodzaju wizytówkę całej nieruchomości, dlatego ważne jest odpowiednie i umiejętne dobranie potrzebnych elementów, tak by nie tylko gwarantowały bezpieczeństwo, ale także miały wartość estetyczną. Praktyczne zastosowanie jest ważne, jednak równie istotna jest elegancja oraz styl ogrodzenia. Dziś chcemy zaproponować kilka pomysłów, by nasz płot, czy też brama były zachwycające i funkcjonalne.

Harmonia i równowaga

Zdarza się czasem, że dom i ogrodzenie zbudowane zostają w dwóch różnych stylach, np. klasyczny domek z ultranowoczesnym, minimalistycznym ogrodzeniem, a połączenie takie, pomimo że nietypowe, doskonale się sprawdza. Najczęściej jednak elementy takie jak bramy ogrodzeniowe są uzupełnieniem stylu i charakteru domu, wokół którego zostały postawione. Jeżeli mieszkamy w starszym domu, to najlepszym rozwiązaniem jest wybór klasycznych wzorów, co jednak wcale nie oznacza, iż nie mogą to być nowoczesne produkty. Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór wysokiej jakości bram, przęseł czy też furtek wejściowych utrzymanych w tradycyjnych wzorach, jednocześnie wyposażonych we współczesne rozwiązania, takie jak automatyczne bramy, zdalne otwieranie furtek oraz wiele innych.

Natomiast do domów o nowoczesnym charakterze najlepszym rozwiązaniem są przęsła utrzymane w dominującym obecnie we wzornictwie surowym stylu, takie jak te, które oferuje nowoczesna hurtownia budowlana Bricoman.pl. Nie tylko są to estetyczne produkty, ale także solidne i wytrzymałe ogrodzenia o praktycznym zastosowaniu, pochodzące od cenionych producentów. W połączeniu z minimalistyczną architekturą i nowoczesną elewacją taka brama lub płot doskonale się komponują, podnosząc estetyczne walory obiektu. Przekonaj się sam na: https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/ogrodzenie-chodniki/ogrodzenie-metalowe

Dodatkowe wyposażenie

By ogrodzenie było nie tylko estetyczne, ale także praktyczne warto pomyśleć o kilku dodatkowych elementach, znacząco zwiększających jego funkcjonalność. Jednym z takich rozwiązań jest automatyka do bram, dzięki której możemy wjeżdżać i wyjeżdżać z posesji bez opuszczania auta. Możemy także w pobliżu furtki zainstalować system domofonowy lub nawet wideodomofonowy. Jest to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także zwiększa ono bezpieczeństwo, gdyż pozwala nam kontrolować kto może, a kto nie wejść na teren naszej posesji.

Wybierając bramy ogrodzeniowe, bierzemy pod uwagę dużą ilość czynników, ważne jest jednak, by efekt był zgodny z naszymi upodobaniami, a codzienny widok płotu był dla nas przyjemny i wprowadzał w dobry nastrój.

Korzystanie z karty podatkowej przez przedsiębiorców

0
Korzystanie z karty podatkowej przez przedsiębiorców

Najprostszą formą opodatkowania działalności gospodarczej jest karta podatkowa. Dzięki korzystaniu z karty przedsiębiorca nie musi prowadzić księgowości, a płacony przez niego podatek nie jest zależny od wysokości dochodów.

Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu

0
Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu

Zgodnie z wyrokiem TSUE banki muszą zwrócić nam proporcjonalną część prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Z puntu widzenia konsumenta niesie to za sobą wiele korzyści. W tym przypadku zasada jest prosta – im szybciej nastąpiła spłata zobowiązania, tym wyższa kwota zwrotu. Ciekawym jest, że instytucje finansowe muszą zwrócić swoim klientom około 1 mld złotych.

Rozliczenie z kredytobiorcą

Wcześniejsza spłata zobowiązania jest równoznaczna z koniecznością rozliczenia się z kredytobiorcą. Zwrócona kwota jest uzależniona od terminu spłaty. Jeśli umowa obowiązywała 200 dni, a kredyt został spłacony po 150 dniach, to bank musi zwrócić nam część kosztów za 50 dni. Mowa tutaj o opłatach administracyjnych, prowizji, ubezpieczeniu itd. Jeszcze niedawno większość instytucji nie zwracała klientom ani złotówki. Obecnie banki muszą stosować się do nowych przepisów, co jest wielką zaletą dla kredytobiorców.

W momencie spłaty zobowiązania bank powinien przedstawić nam konkretną kwotę, która zostanie zwrócona. Warto zaznaczyć, że nie ma tutaj znaczenia, kiedy dokładnie ponieśliśmy wyżej wspomniane koszta. Liczy się wyłącznie data podpisania umowy kredytowej. Należy o tym wiedzieć, tak aby nie dać się wprowadzić w błąd.

Postępowanie wyjaśniające

Mogłoby się wydawać, że wypłata gotówki za wcześniejszą spłatę kredytu jest czymś naturalnym. Niestety nie każda instytucja działa w zgodzie z przepisami prawa. Może zdarzyć się tak, że bank zaniecha zwrotu. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim należy złożyć reklamację. Jeśli zostanie ona odrzucona przez kredytodawcę, to nie pozostaje nam nic innego, jak postępowanie wyjaśniające.

Bank, który nie przestrzega przepisów prawa może zostać ukarany grzywną finansową. Należy dodać, że jest ona dość wysoka, co powinno zniechęcić instytucje finansowe do nieuczciwego postępowania. W przypadku problemów z otrzymaniem gotówki warto jest skorzystać z pomocy prawnika. Kancelaria Lextio oferuje kompleksowe wsparcie osobom, które mają problem z niewypłacalnym bankiem.

Długopisy 3D – co to takiego? Czy warto kupić dziecku?

0
Jaki długopis 3D kupić dziecku?

Długopisy 3D można nazwać znakomitymi gadżetami, dzięki którym można stworzyć model lub figurę 3D. Od pozostałych drukarek 3D, które są dostępne na rynku, taki długopis wyróżnia się niską ceną, poręcznością oraz tym, że jest łatwy w obsłudze. Zakup długopisu 3D to świetny pomysł, ponieważ jest to narzędzie, które zapewnia wiele godzin świetnej zabawy. Dedykowany jest zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym.

Czym jest długopis 3D?

Wiele osób zna drukarkę 3D, za pomocą której można wydrukować wiele rzeczy. Bardzo często w ten sposób powstają protezy zębowe, przedmioty codziennego użytku oraz różnego rodzaju modele. Jest to dziedzina nauki, która prężnie się rozwija. Wadą profesjonalnych drukarek 3D jest ich wysoka cena oraz dość spory gabaryt.

Jeżeli chcemy zacząć przygodę z drukiem trójwymiarowym, ale nie stać nas na profesjonalną drukarkę, warto zainwestować w długopis 3D. Jest to miniaturowa, ręczna drukarka trójwymiarowa. Taki sprzęt swoim wyglądem przypomina klasyczny długopis, różni się wyłącznie wielkością i tym, że posiada kabel. Długopis 3D większy.

Długopisy 3D dla dzieci

Długopisy 3D służą do rysowania, czyli podobnie jak klasyczne artykuły do pisania. Tym czym się charakteryzuje to to, że można z jego pomocą wykonywać rysunki przestrzenne. Możemy stworzyć figurki lub modele w różnych rozmiarach. Taki długopis daje również możliwość drukowania konkretnych elementów danego modelu w formie 2D, następnie można je połączyć ze sobą i powstanie model trójwymiarowy.

Jak działają długopisy 3D?

Działanie długopisów 3D jest porównywane do ręcznych drukarek trójwymiarowych. Czym się różni klasyczny długopis od wersji 3D? W środku zamiast zwykłego atramentu, znajdziemy wkład z plastiku, który nazywa się filament. Taki wkład zostaje podgrzany poprzez mechanizm, zazwyczaj do temperatury topnienia, czyli około 200°C.

Po włączeniu długopisu płynny filament wypływa przez głowicę, a następnie zastyga w powietrzu. Tak właśnie powstają trójwymiarowe konstrukcje.

Przeczytaj też: https://www.leaderservice.pl/artykuly-do-pisania-co-warto-wybrac-lepsze-pioro-czy-dlugopis/

Eleganckie dywany

0
Eleganckie dywany

Aranżacja wnętrza to przede wszystkim doskonała zabawa, która pozwala jednocześnie operować formą, kolorem, materiałem i łączeniem wielu elementów, by w końcu osiągnąć upragniony efekt wymarzonego wnętrza. Jak pokazują nam projektanci, ogromne znaczenie odgrywają w tym procesie szczegóły i dodatki, które decydują o ostatecznym odbiorze wystroju. Taką funkcję pełnią właśnie eleganckie dywany, które dodają wyrazistości, wprowadzają wrażenie luksusu i wzbogacają wnętrze. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego elementu, by zadbać o eleganckie wykończenie wnętrza? Istnieje na to kilka prostych rozwiązań.

Szlachetny materiał

Kluczem do sukcesu jest trwałe i dobre jakościowo tworzywo, z którego dywan jest wykonany. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajmują zwykle wełna oraz jedwab, które wyróżniają się delikatnością oraz naturalnym pochodzeniem. Pochodzące z wysokogatunkowych roślin dają gwarancję odporności na uszkodzenia, a także wieloletniego użytkowania. Ponadto wspaniale się prezentują. Nie bez znaczenia jest również jakość splotu. W najefektowniejszych modelach wykonanie jest niemal niewidoczne, natomiast efekt wizualny zachwycający. Kluczowe znaczenie odgrywają dokładność oraz umiejętności włókiennicze, przekładające się na ekskluzywność produktu. W zależności od materiału stosowane są różne techniki wykonania, dobierane również ze względu na oczekiwany efekt.

Orientalny luksus

Nie od dzisiaj wiadomo, że dywany orientalne stanowią synonim elegancji. Każdy, kto decyduje się na wybór takiego wzoru, dąży do uzyskania ekskluzywnego wnętrza. To znany i chętnie wykorzystywany trik wnętrzarski. Zazwyczaj łączy się taki egzotyczny materiał z klasycznym wyposażeniem, ale odważniejsi decydują się na eklektyczne zestawienia, dzięki czemu tworzą oryginalne i niebanalne aranżacje. Prym wśród tego typu dywanów wiodą przede wszystkim indyjskie oraz perskie modele, których bogatą reprezentację oferuje internetowy sklep Topworld (https://www.topworld.pl/). Dodatkową ich zaletą jest ręczne wykonanie, które zwiększa ich wartość estetyczną. Zaletą dywanów orientalnych jest przede wszystkim ich wspaniałe wzornictwo, które niejednokrotnie stanowi prawdziwe dzieło sztuki. Często stosowany jest motyw kwiatowy, geometryczne wzory oraz odniesienia kulturowe. W ostatnim czasie ogromną popularność zdobywa print koniczyny marokańskiej.

Poruszając kwestię eleganckiej wykładziny, warto wspomnieć, że wyznacznikiem jakości, oprócz tworzywa i wzoru, jest również cena, która nieodzownie łączy się z wymienionymi elementami.

Stroje karnawałowe dla dzieci – czym kierować się podczas wyboru?

0
jaki strój na bal przebierańców dla dziecka?

Bal karnawałowy, nie może odbyć się bez odpowiedniego kostiumu dziecięcego. Stroje karnawałowe dla dzieci w dzisiejszych czasach są bardzo popularne. Sprawdzają się podczas przyjęć oraz balów. Śmiało można po nie sięgać również poza okresem karnawałowym.

W sklepach wybór strojów karnawałowych jest bardzo duży, dlatego łatwo znaleźć kostium dla chłopca i dla dziewczynki. Można wybrać tradycyjny kostium, jak i taki, który nawiązuje do postaci z popularnych bajek i filmów.

Stroje karnawałowe – jak wybrać odpowiednie dla dzieci?

Podczas wyboru dziecięcego stroju karnawałowego, należy zwrócić szczególną uwagę na takie kwestie jak:

  • rozmiar kostiumu – podczas wyboru stroju na bal przebierańców należy kierować się wzrostem i wiekiem dziecka. Strój musi pasować, nie może być ani za mały, ani za duży.
  • jakość materiału – zdecydowanie lepiej jest wybrać kostium, który jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu taki strój może być wielorazowy, a nie tylko posłużyć podczas jednego balu. Ewentualnie, jeżeli posiadamy młodsze dziecko, za kilka lat taki strój może mu się przydać.
  • liczba elementów – niektóre stroje karnawałowe składają się tylko z ubrania. Pozbawione są dodatkowych akcesoriów, które powinny dopełnić kostium. Podczas wyboru warto zwrócić na to uwagę, zdecydowanie lepiej jest wybierać strój karnawałowy, który składa się z kilku elementów.

Stroje karnawałowe dla dzieci

Gotowe stroje karnawałowe dla dzieci

Jak cofniemy się kilka lat wstecz, w tamtych czasach stroje karnawałowe w większości przypadków wykonywało się samodzielnie. Mamy przedszkolaków spędzały kilka godzin przy maszynie do szycia, po to żeby strój dla dziecka był idealny. Obecnie bez najmniejszego problemu takie stroje karnawałowe można dostać w większości sklepów dziecięcych.

Gotowe stroje karnawałowe dla dzieci są gotowe do użycia i nie trzeba wykonywać żadnych poprawek. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie dla rodziców. Oprócz oszczędności czasu, mnogość kostiumów pozwala również wybrać dziecku wymarzony strój na bal. Gotowe przebrania zazwyczaj wykonane są starannie i mają dopracowane szczegóły.

Przeczytaj też: http://www.marpnet.pl/stroje-karnawalowe-dodatki-ktore-warto-kupic/

ZOBACZ TEŻ