czwartek, Lipiec 2, 2020

W jaki sposób sprzedać firmę jednoosobową?

0
sprzedanie firmy

Jeżeli chcemy wiedzieć w jaki sposób sprzedać firmę jednoosobową, to za chwileczkę znajdziemy na wszystko odpowiedź. Być może zdarzyło się tak, że znalazłeś inwestora chętnego do zakupu twojej firmy. Jest to bardzo dobra nowina. Korzystna sprzedaż działalności czy też spółki jest bardzo dobrą metodą, aby się wzbogacić. Z pewnością jest sposobem, aby zarobić pieniądze oraz solidnie wzmocnić się finansowo. W jaki sposób to zrobić? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-sprzedac-firme-jednoosobowa/

W jaki sposób sprzedać firmę jednoosobową?

Dobrze jest dodać na początek kilka słów wyjaśnienia. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, to nie możemy jej sprzedać. Zakaz ten wynika z bardzo prostej zasady. Działalność taka jest zarejestrowana w Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej oraz jest przypisana do konkretnej osoby. To dlatego w jej nazwie musi figurować imię mać nazwisko założyciela i właśnie przez to odpowiada on za jej zobowiązania. Innymi słowami, nie możemy sprzedać przedsiębiorstwa zarejestrowanego pod nazwą “Jan Kowalski”, osobie która posiada inne nazwisko. 

W jaki sposób sprzedać firmę?

Co w momencie kiedy zdecydowałeś się na zamknięcie swojej działalności gospodarczej i przekazały się komuś innemu? W takiej sytuacji musisz sprzedać zorganizowaną Część firmy. Wchodzą w nią wszystkie elementy, które umożliwiają Ci robienie biznesu.

Taką listę wpisują się między innymi przedmioty takie jak pojazdy, linia produkcyjna, wyposażenie lub elementy niematerialne, czyli na przykład prawa autorskie, licencja czy też wzór użytkowy lub przemysłowy.

Wymagany jest, aby wpisać z nabywcą umowę potwierdzona przez notariusza, A jeśli w grę wchodzą nieruchomości, również zawrzeć akt notarialny.

Jednak musimy pamiętać o tym, że nabywca nie stanie się automatycznie z właścicielem zawartych przez ciebie umów handlowych. W takim wypadku musisz dokonać secesji. Jeżeli nabywcy zależy bardzo na firmie, pod Twoją nazwą, to może ją zarejestrować wtedy. Kłopot pojawi się jednak w momencie kiedy działał ś tylko pod nazwiskiem lub na twojej osobie opierały się renoma, a także siła przedsiębiorstwa. Jest to bardzo kluczowy element, który należy uwzględnić przy wyborze nazwy firmy.

W jaki sposób sprzedać firmę? 

Cesja, jest to przeniesienie praw i obowiązków wynikających z danej umowy z ciebie na potencjalnego nabywcę. Takie przeniesienie dotyczy również wszystkich umów związanych z twoją działalnością gospodarczą. Zaliczać tutaj się będą między innymi ubezpieczenia, usługi telekomunikacyjne, leasing a także domena internetowa czy hosting. Ważne jest również to, że dostawca usług musi zgodzić się na cesję.

Następną bardzo ważną rzeczą jest darowizna. W ramach darowizny możemy przekazać majątek naszej firmy – lub też jego część osobie, która zarejestrowana jest lub zarejestruje się w systemie CEIDG sami jednak zamykamy działalność naszego przedsiębiorstwa.

Zobacz też: https://www.leaderservice.pl/w-jaki-sposob-zamknac-dzialalnosc-gospodarcza/

Utrata pieniędzy z koncertów, odtworzeń publicznych, sprzedaży fizycznej płyt – jak to rekompensować? Wszystkie siły w cyfrę – trzeba mieć dobrego partnera!

0
zarabianie na muzyce

Rozwijająca się sytuacja ze wzrostem zachorowań na koronawirusa dotknęła wiele branż. Wszystko za sprawą wprowadzonego lockdown, który zmienił funkcjonowanie wielu osób na całym świecie. Wśród nich są również artyści, których działalność w znacznym stopniu została zablokowana. Zatem jak w obecnej sytuacji radzą sobie artyści w Polsce i na świecie?

Lockdown dla wszystkich artystów wiąże się ze znaczną utratą dochodów. Najbardziej jest to zauważalne choćby w przypadku zablokowania imprez masowych i koncertów. Były one kluczowym źródłem dochody w branży muzycznej. Ucierpiała także sprzedaż muzyki za pośrednictwem sklepów stacjonarnych, które obecnie są zamknięte.

Jak radzić sobie w takiej sytuacji i w którą stronę iść?

Zgodnie z tym, co informuje firma Believe specjalizująca się w zakresie dystrybucji muzyki, obecna sytuacja wymaga podjęcia odpowiednich działań. Mimo wyłączenia „fizycznych” form zarobku należy zintensyfikować działania w obszarze cyfrowym. Dotyczy to w szczególności wydawania nowych singli i jest to również dobrym sposobem do utorowania drogi dla wydania albumu w przyszłości. Co ciekawe, to np. w przypadku niezależnych artystów hip-hopowych aż 90% procent dochodów pochodzi właśnie z muzyki cyfrowej. Dlatego rynek muzyki cyfrowej jest obecnie dobrym miejscem umożliwiającym sprawne zarabianie na muzyce. Warto również pomyśleć o wykorzystaniu skutecznego narzędzia, jakim jest streamowanie.

Nawiązanie współpracy z dystrybutorem muzyki

Dzisiaj najmniej tracą artyści, którzy posiadają większą liczbę wiernych i zaangażowanych fanów, ponieważ przekłada się to na odchody ze świata cyfrowego. Dzisiaj działania wizerunkowe również mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Wspomniany wcześniej stream i dystrybucja są działaniami, do których trzeba się nieźle przygotować. Inaczej wygląda sytuacja, gdy mamy dobrego partnera, jakim jest dystrybutor muzyki. To wśród jego obowiązków jest min. publikowanie naszych treści w serwisach stremigowych takich jak Spotify, Apple Music czy Tidal. Dobry agregator treści, będzie miał także bezpośrednie umowy z serwisami co przekłada się na ekspozycje naszych treści w serwisach. Ponadto digital distributor in Poland przygotuje dla nas dedykowaną strategię promocyjną, która będzie obejmowała szereg działań promocyjnych pozwalających odnieść sukces w tym trudnym czasie, w jakim obecnie przyszło nam funkcjonować.

NOWOCZESNE SPRZĘTY W NASZYM DOMU

0
SPRZĘT

Chyba każdy z nas w dzisiejszych czasach posiada w swoim domu mnóstwo sprzętów i gadżetów, które ułatwiają nam codzienne życie i funkcjonowanie oraz przede wszystkim pozwalają nam zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/nowoczesne-sprzety-domowe/

Możemy tu wyróżnić dwie grupy naszych domowych pomocników: sprzęty Agd oraz RTV, czyli te bardziej dla rozrywki.

W kuchni na pewno nie wyobrażamy sobie codziennego życia bez takich sprzętów AGD jak: lodówka, zmywarka, piekarnik, mikrofalówka, płyty gazowe czy indukcyjne, okap.
Z tych mniejszych to: opiekacz, toster, blender, mikser, ekspres do kawy, sokowirówka.
Te sprzęty pomagają nam w codziennym przygotowywaniu posiłków dla całej rodziny, przez co oszczędzamy też mnóstwo czasu i możemy go poświęcić np. zabawie z naszymi pociechami.

Bez tych sprzętów na pewno bardzo trudno jest funkcjonować każdej kobiecie w kuchni.
Do salonu możemy sobie wstawić różne sprzęty RTV, takie jak: nowoczesny telewizor 50-calowy LED, który w płaskim wydaniu jest idealną ozdobą na ścianie do salonu . Możemy też zainwestować w nowoczesny SOUNDBAR i oglądać rodzinne filmy w iście kinowym wydaniu.

Można też zainwestować w takie rozwiązania jak odtwarzać DVD Blue-Ray , który odtwarza filmy w bardzo wysokiej jakości.

Dla fanów rozrywki można zaopatrzyć się w najnowocześniejsze konsole do gier typu XBOX lub PlayStation. Bardzo fajnie można spędzić czas z naszymi dzieciakami i wspólnie pograć w familijne gry na takie konsole.

Jeżeli ktoś może sobie pozwolić , można zainwestować w takie nowoczesne gadżety jak robot-odkurzacz, który odciąży nas w codziennym odkurzaniu mieszkania lub np. elektryczna kosiarka, która sama skosi nam trawnik w ogrodzie. Dla Pań , które lubią dużo piec i gotować fajną opcją jest robot kuchenny lub thermomix, które same mieszają , miksują i zagniatają ciasto np. na chleb.

Nowoczesnych sprzętów i gadżetów do domu jest ogromny wybór i cały czas poszerzają swoją ofertę. Pamiętajmy, żeby wybierać mądrze i z głową , i wybierać te sprzęty, które naprawdę będą nam ułatwiać codzienny życie, a nie będą tylko naszą fanaberią, która znudzi nam się po tygodniu użytkowania i zostanie odstawiona do kąta.

Racjonalnie zarządzajmy naszym budżetem domowym. Czasem lepiej zastanowić się czy kupić kolejny nowy gadżet, czy może zabrać w to miejsce rodzinę na fajna wakacje.

Warto zobaczyć: http://lapetit.pl/liczba-czlonkow-w-rodzinie/

Przelewy online, czy są faktycznie takie bezpieczne i wygodne?

0
Przelewy online, czy są faktycznie takie bezpieczne i wygodne

Robienie zakupów w internecie jest już normą. Z takiej formy kupowania korzystają zarówno osoby młode, jak i starsze. Nieodłącznym ich etapem są płatności online, które coraz bardziej wypierają gotówkę, a nawet tradycyjne przelewy. Czy jednak jest się czego obawiać? Czy dokonywania transakcji mobilnych jest tak bezpieczne, jak przekonują o tym banki oraz pośrednicy? Sprawdźmy, przed jakimi dylematami staje konsument w XXI wieku!

  1. Płatności online – chwilowa moda, czy nowy sposób płacenia?
  2. Wystarczy tylko telefon, czyli jak działają przelewy online?
  3. Czy płatności mobilne są bezpieczne?
  4. Kiedy skorzystać z przelewów online?

Płatności online – chwilowa moda, czy nowy sposób płacenia?

Wróćmy do czasów, kiedy zostały wprowadzone pierwsze karty kredytowe, które umożliwiały zapłacenie za zakupy w sklepie, kiedy nie posiadaliśmy fizycznej gotówki. Wiele osób uznało wtedy, że to tylko chwilowy trend, ciekawostka, która nie będzie trwała długo. Jednakże pomimo początkowych obaw oraz powstaniu wielu mitów, płatności kartą przeszły do porządku dziennego.

Wystarczy spojrzeć na statystyki. W coraz większej ilości krajów przelewy natychmiastowe oraz bankowość wirtualna jest bardziej popularna aniżeli tradycyjna forma płatności. Przykładem może być Norwegia, o której już od kilku lat mówi się, że może być pierwszym krajem bezgotówkowym.

Jak jest jednak w Polsce? Jak się okazuje, coraz więcej Polaków korzysta z płatności kartą, jak też z płatności online. Obecnie każdy bank oferuje mobilne aplikacje oraz dedykowane programy, które umożliwiają zapłacenie za zakupy bez posiadania ze sobą portfela. Być może niebawem płatności mobilne całkowicie wyprą tradycyjną gotówkę.

Wystarczy tylko telefon, czyli jak działają przelewy online?

Czy zdarzyło Wam się czekać bardzo długo na potwierdzenie płatności w sklepie internetowym? Księgowanie opłat może zająć niekiedy dłużej niż dobę, co znacznie przedłuża nasz czas oczekiwania na zamówiony produkt.

Proces ten znacznie przyśpieszają przelewy natychmiastowe. Obecnie praktycznie każdy sklep internetowy korzysta z pośrednika, umożliwiającego zapłacenie za zamówienie w kilka sekund. Obie strony natychmiast odnotowują, że transakcja zakończyła się pomyślnie. Dzięki temu sklep może od razu przystąpić do realizacji zamówienia, nie czekając na zaksięgowanie się kwoty na swoim rachunku bankowym.

Żeby wykonać tego rodzaju przelew natychmiastowy, nie potrzebujemy nic innego jak telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją banku. Po wybraniu danego kanału płatności otrzymamy na telefonie informację i prośbę o weryfikację takiego przelewu. Po wpisaniu kodu PIN i autoryzacji sklep odnotowuje tego rodzaju płatność i wie, że może rozpocząć realizację zamówienia.

Czy płatności mobilne są bezpieczne?

Wiele osób obawia się, czy płatności mobilne świadczą swoje usługi na wystarczającym poziomie bezpieczeństwa. W końcu w 2020 roku świadomość na temat cyberprzestępczości jest bardzo wysoka. Warto zachować ostrożność, ale nie ma podstaw do obaw. Płatności online są bezpiecznym środkiem płatniczym w internecie.

Kiedy korzystamy z największych kanałów, takich jak Blik czy Cashbill – nie musimy obawiać się, że czyha na nas niebezpieczeństwo. Tak duże systemy dokładają największych starań, które ochronią nas przed wyłudzeniem danych, czy też wykradzeniem pieniędzy z naszego konta.

Oczywiście zachowanie czujności jest zawsze wskazane, niezależnie od wybranej platformy. Dlatego, zanim wykonamy przelew mobilny, sprawdźmy, czy strona na której się znajdujemy, faktycznie należy do danego pośrednika. W tym celu wystarczy spojrzeć na adres URL oraz na to, czy obok niego znajduje się kłódka. Jej symbol oznacza, że strona posiada certyfikat SSL, który ochrania przed atakami i wyłudzeniem naszych danych.

Zatem jedynym niebezpieczeństwem jakie może na nas czekać jest podszywanie się pod wybrane platformy. Ale wystarczą dwie sekundy, aby przekonać się, że strona na którą przeszliśmy, jest autentyczna i bezpieczna.

Kiedy skorzystać z przelewów online?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – zawsze! Jak już wykazaliśmy, przelewy natychmiastowe cechują się dużym poziom bezpieczeństwa oraz umożliwiają błyskawiczne zapłacenie za zamówiony towar bądź usługę.

Przelewy tego rodzaju są wspierane przez praktycznie wszystkie banki, w których Polacy mają swoje rachunki. Nie potrzebujemy niczego więcej, aniżeli swojego telefonu w celu autoryzacji takiej transakcji, co znacznie przyśpiesza rozpoczęcie realizacji zamówienia. Warto więc skorzystać z takiej opcji, kiedy zależy nam na czasie i chcemy otrzymać towar jak najszybciej.

Z płatności online korzysta coraz więcej Polaków. Niezależnie od tego, czy jesteśmy osobą prywatną, czy też prowadzimy swoją firmę, przelewy natychmiastowe w znaczny sposób ułatwią nasze zakupu w internecie, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Szeroki wybór kanałów oraz pełne wsparcie infrastruktury bankowej to kolejny argument za skorzystaniem płatności mobilnych. Wybierzmy zatem zaufanego, dużego pośrednika w płatnościach i płaćmy online szybko oraz wygodnie!

W jaki sposób można poprawić swoją produktywność?

0
produktywność - czy da się ją zwiększyć?

Co zrobić w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkim obowiązkom? Każdego dnia nie możemy wykonać czynności, które sobie zaplanowaliśmy. Wtedy poziom naszej motywacji spada, stajemy się zniechęceni i przekładamy pracę na później. W wyniku tego dochodzi do braku przyjemności i satysfakcji z wyników i życia w ogólnym znaczeniu. Jak zwiększyć swoją produktywność?

Kilka wskazówek, jak zwiększyć swoją produktywność

Jeżeli naszym celem jest zwiększenie swojej produktywności, powinniśmy zacząć zmianę swoich nawyków już od dnia dzisiejszego. Tylko wtedy nasze działanie nie skończą się na planowaniu. Jak więc to zrobić?

Efektywnie planujmy

Nauka skutecznego planowania to podstawa. Każdy dzień powinniśmy zaczynać od odpowiedniego rozplanowania swojej pracy. Musimy wiedzieć co jest naszym priorytetem w danym czasie. Powinniśmy zaczynać od wykonywania obowiązków, które są dla nas najtrudniejsze, wtedy mamy gwarancję, że wykonamy jest prawidłowo i dość sprawnie. Na później lepiej zostawić rzeczy, które nie wymagają od nas zbyt dużego zaangażowania.

Przeczytaj też: https://www.leaderservice.pl/pracownik-50-czy-warto-go-zatrudnic/

Odejdźmy od wielozadaniowości

Jeżeli chcemy być bardziej produktywni, nie powinniśmy skupiać się na wielu rzeczach na raz. Czemu? Ponieważ może to skutkować osłabieniem naszej koncentracji i efektywności. Zwykle jest tak, że chcemy wykonać więcej czynności, ale w rzeczywistości wykonujemy ich mniej. Aby osiągnąć skupienie w 100 %, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skupienie się na jednej rzeczy.

Zacznijmy wstawać wcześniej

Jeżeli zależy nam na wykonywaniu większej ilości czynności każdego dnia, sposobem na to jest wstawanie o wcześniejszej porze. Dzięki temu nasz dzień stanie się dłuższy, będziemy mieć więcej czasu na różne rzezy. Wtedy nie będziemy mieć wymówki, by poćwiczyć, zjeść zbilansowane śniadanie, czy przeczytać ciekawą książkę.

Unikajmy ‚przeszkadzaczy’

W większości przypadków, rzeczą która szkodzi produktywności są różnego rodzaju ‚przeszkadzacze’. Chodzi tutaj głównie o telefon, social media, czy aplikację. Wiele osób uważa, że musi wszystko wiedzieć na już, jednak wcale tak nie jest. Nic się nie stanie jak zajrzymy na Facebooka kilka godzin później, nic nas przecież nie ominie. Na początku powinniśmy robić sobie kilku godzinne przerwy, żeby nabrać dystansu do pewnych spraw.

Źródło: https://formatujtekst.pl/

Czym jest najem okazjonalny?

0
najem okazjonalny

Najem okazjonalny to jedna z możliwości wynajmowania nieruchomości, która znacznie bardziej zabezpiecza właściciela posiadłości, niż lokatora. W przypadku tej formy najmu eksmisja kłopotliwego najemcy jest dużo prostsza. Tutaj bez żadnych ograniczeń wynajmujący może przenieść swoich lokatorów do mieszkań zastępczych. Bez znaczenia, czy to kobieta w ciąży, czy z dwójką dzieci.

Warunki najmu okazjonalnego

By najem okazjonalny był możliwy, zarówno właściciel jak i najemca muszą podpisać umowę o najem nieruchomości. Bardzo ważne, żeby była ona sporządzona w dwóch takich samych egzemplarzach i była zatytułowana „umowa najmu okazjonalnego”. Powinny się w niej również znajdować informacje, odnośnie egzekucji komorniczej.

Umowa o najem okazjonalny musi zostać zawarta na czas określony, ale nie dłuższy niż 10 lat. Jeżeli doszłoby do sytuacji, że lokator utraci możliwość zamieszkania we wskazanym przez wynajmującego lokalu zastępczym, w przypadku eksmisji ma 3 tygodnie na wskazanie innego miejsca.

Podpisanie umowy najmu okazjonalnego, to nie wszystkie formalności. Kolejnym krokiem jest udanie się przez najemce do notariusza i złożenie oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji komorniczej, jeżeli byłaby taka konieczność. Lokator ma również obowiązek okazania notariuszowi poświadczenia, że w razie egzekucji ma możliwość przeniesienia się innego mieszkania. Koszt usługi notarialnej pokrywa oczywiście najemca.

Przeczytaj też: http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/jak-przygotowac-sie-do-kontroli-z-zus/

Jakie są wady i zalety najmu okazjonalnego?

Właściciele nieruchomości bardzo lubią tą formę najmu, ponieważ nie mają problemu w razie, gdyby lokator był problematyczny. Zalegał z zapłatą czynszu, wywoływał szkody w mieszkaniu czy naruszał warunki umowy. Gdy lokator nie chce opuścić lokalu, właściciel mieszkania może podjąć pewne kroki prawne, takie jak:

  • wręczenie lokatorowi wezwania do opuszczenia i zwolnienia nieruchomości w ciągu 7 dni,
  • w przypadku, gdy lokator nie zastosuje się do powyższego, właściciel mieszkania może zwrócić się do sądu o wykonanie aktu notarialnego, który będzie zawierał oświadczenie lokatora, o dobrowolnym poddaniu się egzekucji komorniczej.

Źródło: https://przyciagnijsukcesy.pl/

Eleganckie chodniki dywanowe

0
Eleganckie chodniki dywanowe

Przedpokój to wizytówka domu i w związku z tym warto zadbać o jego estetyczne urządzenie. Należy też jednak pamiętać o tym, że korytarz jest jednocześnie pomieszczeniem, które wymaga bardzo praktycznego wyposażenia. Wynika to z takiego oczywistego względu, że do przedpokoju wchodzimy w nie zawsze czystym obuwiu ze dworu, jak również z tego powodu, że hol jest najbardziej narażony na wychłodzenie.

Ciepło, czysto i przytulnie

Jednym z ważnych elementów wyposażenia przedpokoju, obok wieszaka, lustra czy szafy, będzie na pewno chodnik dywanowy. Położenie dopasowanego do wystroju wnętrza wzorzystego chodnika na posadzce w korytarzu wejściowym dopełni aranżację i podkreśli jej indywidualny charakter oraz doda przytulności całemu pomieszczeniu. Wszędzie tam, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego chodnik dywanowy ograniczy też straty ciepła. Dodatkowy pożytek z chodnika w przedpokoju to ochronienie posadzki przed widocznymi zabrudzeniami. Oczywiście chodniki dywanowe należy odkurzać i od czasu do czasu czyścić na mokro, jednak doraźnie chronią one na przykład jasną terakotę czy drewnianą mozaikę przed rzucającymi się w oczy śladami butów, które nigdy estetycznie się nie prezentują.

Efektowna klatka schodowa

Chodniki dywanowe sprawdzają się nie tylko w przedpokojach, ale również na schodach. Rozpostarcie i przymocowanie pasującego do aranżacji wnętrza chodnika dywanowego na stopniach schodowych sprawi, że schody, jak i cała klatka schodowa zyskają zupełnie inny wygląd. Chodnikiem można rozświetlić pomieszczenie lub nadać mu nowy styl, na przykład vintage czy rustykalny – takie znajdziesz w naszym sklepie: https://www.topworld.pl/produkty/chodniki,2,7128

Zalety rozłożenia chodnika na klatce schodowej nie ograniczają się do względów estetycznych. Chodniki dywanowe zdecydowanie wytłumiają hałas towarzyszący przemieszczaniu się po schodach, co w zaciszu domowym jest kolejnym plusem. Chodnik ponadto chroni stopnie drewniane przed zniszczeniem, a w przypadku schodów betonowych wyłożonych terakotą sprawia, że schody nie są już nieprzyjemnie chłodne w porze zimowej czy jesienią.

Motywy orientalne i geometryczne

Wełniane lub akrylowe chodniki dywanowe, jeśli tylko zostaną odpowiednio wkomponowane w wystrój domu, stanowią niebanalną ozdobę klatki schodowej i holu wejściowego. W starannie dobranej kolekcji chodników dywanowych sklepu internetowego Topworld.pl znalazły się modele w ornamenty wschodnie, które znakomicie skomponują się z klasyczną aranżacją wnętrz, oraz chodniki w stonowanej kolorystyce we wzory geometryczne, pasujące do mieszkań urządzonych nowocześnie, na przykład w modnym stylu industrialnym czy minimalistycznym.

Eleganckie bramy ogrodzeniowe

0
Eleganckie bramy ogrodzeniowe

Ogrodzenie domu, furtka oraz brama stanowią pewnego rodzaju wizytówkę całej nieruchomości, dlatego ważne jest odpowiednie i umiejętne dobranie potrzebnych elementów, tak by nie tylko gwarantowały bezpieczeństwo, ale także miały wartość estetyczną. Praktyczne zastosowanie jest ważne, jednak równie istotna jest elegancja oraz styl ogrodzenia. Dziś chcemy zaproponować kilka pomysłów, by nasz płot, czy też brama były zachwycające i funkcjonalne.

Harmonia i równowaga

Zdarza się czasem, że dom i ogrodzenie zbudowane zostają w dwóch różnych stylach, np. klasyczny domek z ultranowoczesnym, minimalistycznym ogrodzeniem, a połączenie takie, pomimo że nietypowe, doskonale się sprawdza. Najczęściej jednak elementy takie jak bramy ogrodzeniowe są uzupełnieniem stylu i charakteru domu, wokół którego zostały postawione. Jeżeli mieszkamy w starszym domu, to najlepszym rozwiązaniem jest wybór klasycznych wzorów, co jednak wcale nie oznacza, iż nie mogą to być nowoczesne produkty. Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór wysokiej jakości bram, przęseł czy też furtek wejściowych utrzymanych w tradycyjnych wzorach, jednocześnie wyposażonych we współczesne rozwiązania, takie jak automatyczne bramy, zdalne otwieranie furtek oraz wiele innych.

Natomiast do domów o nowoczesnym charakterze najlepszym rozwiązaniem są przęsła utrzymane w dominującym obecnie we wzornictwie surowym stylu, takie jak te, które oferuje nowoczesna hurtownia budowlana Bricoman.pl. Nie tylko są to estetyczne produkty, ale także solidne i wytrzymałe ogrodzenia o praktycznym zastosowaniu, pochodzące od cenionych producentów. W połączeniu z minimalistyczną architekturą i nowoczesną elewacją taka brama lub płot doskonale się komponują, podnosząc estetyczne walory obiektu. Przekonaj się sam na: https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/ogrodzenie-chodniki/ogrodzenie-metalowe

Dodatkowe wyposażenie

By ogrodzenie było nie tylko estetyczne, ale także praktyczne warto pomyśleć o kilku dodatkowych elementach, znacząco zwiększających jego funkcjonalność. Jednym z takich rozwiązań jest automatyka do bram, dzięki której możemy wjeżdżać i wyjeżdżać z posesji bez opuszczania auta. Możemy także w pobliżu furtki zainstalować system domofonowy lub nawet wideodomofonowy. Jest to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także zwiększa ono bezpieczeństwo, gdyż pozwala nam kontrolować kto może, a kto nie wejść na teren naszej posesji.

Wybierając bramy ogrodzeniowe, bierzemy pod uwagę dużą ilość czynników, ważne jest jednak, by efekt był zgodny z naszymi upodobaniami, a codzienny widok płotu był dla nas przyjemny i wprowadzał w dobry nastrój.

Korzystanie z karty podatkowej przez przedsiębiorców

0
Korzystanie z karty podatkowej przez przedsiębiorców

Najprostszą formą opodatkowania działalności gospodarczej jest karta podatkowa. Dzięki korzystaniu z karty przedsiębiorca nie musi prowadzić księgowości, a płacony przez niego podatek nie jest zależny od wysokości dochodów.

Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu

0
Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu

Zgodnie z wyrokiem TSUE banki muszą zwrócić nam proporcjonalną część prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Z puntu widzenia konsumenta niesie to za sobą wiele korzyści. W tym przypadku zasada jest prosta – im szybciej nastąpiła spłata zobowiązania, tym wyższa kwota zwrotu. Ciekawym jest, że instytucje finansowe muszą zwrócić swoim klientom około 1 mld złotych.

Rozliczenie z kredytobiorcą

Wcześniejsza spłata zobowiązania jest równoznaczna z koniecznością rozliczenia się z kredytobiorcą. Zwrócona kwota jest uzależniona od terminu spłaty. Jeśli umowa obowiązywała 200 dni, a kredyt został spłacony po 150 dniach, to bank musi zwrócić nam część kosztów za 50 dni. Mowa tutaj o opłatach administracyjnych, prowizji, ubezpieczeniu itd. Jeszcze niedawno większość instytucji nie zwracała klientom ani złotówki. Obecnie banki muszą stosować się do nowych przepisów, co jest wielką zaletą dla kredytobiorców.

W momencie spłaty zobowiązania bank powinien przedstawić nam konkretną kwotę, która zostanie zwrócona. Warto zaznaczyć, że nie ma tutaj znaczenia, kiedy dokładnie ponieśliśmy wyżej wspomniane koszta. Liczy się wyłącznie data podpisania umowy kredytowej. Należy o tym wiedzieć, tak aby nie dać się wprowadzić w błąd.

Postępowanie wyjaśniające

Mogłoby się wydawać, że wypłata gotówki za wcześniejszą spłatę kredytu jest czymś naturalnym. Niestety nie każda instytucja działa w zgodzie z przepisami prawa. Może zdarzyć się tak, że bank zaniecha zwrotu. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim należy złożyć reklamację. Jeśli zostanie ona odrzucona przez kredytodawcę, to nie pozostaje nam nic innego, jak postępowanie wyjaśniające.

Bank, który nie przestrzega przepisów prawa może zostać ukarany grzywną finansową. Należy dodać, że jest ona dość wysoka, co powinno zniechęcić instytucje finansowe do nieuczciwego postępowania. W przypadku problemów z otrzymaniem gotówki warto jest skorzystać z pomocy prawnika. Kancelaria Lextio oferuje kompleksowe wsparcie osobom, które mają problem z niewypłacalnym bankiem.

ZOBACZ TEŻ