Dialogi po angielsku skuteczną metodą nauki języka

0
2039

Płynna rozmowa w języku angielskim jest pragnieniem wielu osób, ale niestety mnóstwo osób nie jest w stanie wypowiedzieć nawet jednego angielskiego słowa, tylko dlatego, że boją się rozmawiać w tym języku. Mówiąc szczerze, angielski jest jak inne języki wymagające tylko odrobiny wiedzy jak przełamać barierę w mówieniu po angielsku.

Do nauki języka angielskiego mówionego używamy kilku prostych reguł, ale istotną rzeczą, która nas bardzo niepokoi to: czy będę w stanie mówić po angielsku, czy nie, czy ktoś mnie zrozumie? czy mnie nie wyśmieje?

Tak naprawdę nauka języka angielskiego jest tak prosta jak jedzenie pizzy. Angielski to nie jest skomplikowany język, znając nawet podstawowe czasy, takie jak Present Simple jesteśmy w stanie wiele powiedzieć, douczając się Past simple i Future Simple mamy ogarnięte już podstawowe czasy teraźniejszy, przeszły i przyszły. Jeśli więc nauka może być tak prosta, to mówienie może być również banalnie proste!

Celem tego artykułu jest skłonienie cię do ciągłego myślenia, że kiedy mówisz po angielsku, pamiętaj, że bycie najlepszym nie jest wymagiem. Bycie poprawnym jest o wiele bardziej istotne, ale też nie chodzi o to byś non stop się zastanawiał czy popełniłeś błąd, czy może użyłeś złego czasu.

Naukę mówienia najlepiej zacząć w domu, wykonując proste ćwiczenia. Wystarczy wybrać jakiś temat: np powiedzieć “PEN”, “PENCIL” lub coś prostego i łatwego. Teraz zacznij mówić pozytywne i negatywne rzeczy na temat, który wybrałeś. A kiedy mówisz, upewnij się, że wszystkie wypowiedziane słowa zostały nagrane. Tak, aby na koniec, gdy skończysz z tym, wysłuchać całości.

Teraz obserwuj nagranie w ten sposób:

  • Ile czasu spędziłeś/aś na wypowiedzi po angielsku?
  • Ile mówiłeś/aś, a ile zastanawiałeś się co powiedzieć??
  • Ile czasu utknąłeś/aś pomiędzy nagraniami??
  • Czy wszystko było w porządku??
  • Czy to wszystko było kompletnie niepoprawne??
  • Czy są rzeczy które byś powiedział na ten temat w języku polskim, a nie dałeś rady w języku angielskim??

Po zastanowieniu się nad powyższymi punktami, wykonaj ćwiczenie mówienia po angielsku jeszcze raz.

Wierzę, że to ćwiczenie na pewno pomoże ci w budowaniu konstruktywnego procesu myślowego w twojej głowie. I ćwicząc to regularnie i szczerze, nadejdzie dzień, kiedy zaczniesz czuć się pewnie w rozmowie w języku angielskim.

Oczywiście dla wielu osób istotnym problemem jest co mówić po angielsku. Tutaj z pomocą przychodzą dialogi w języku angielskim. Są to artykuły zawierające przykładowe scenki i rozmowy. Dzięki znajomości tego typu dialogów – łatwiej Ci będzie przeprowadzić konwersację po angielsku, gdyż zobaczysz co można w danej chwili powiedzieć. Istotne jest oczywiście też słownictwo angielskie – bez jego znajomości nie będziesz w stanie nic powiedzieć, gdyż nawet najlepsza znajomość czasu Present Simple Ci nie pomoże, jeśli nie będziesz znał słów czy wyrażeń. W Internecie dostępnych jest masa stron zawierających przykładowe konwersacje, my osobiście korzystamy ze strony krótkie dialogi po angielsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here