Dlaczego warto współpracować z agencją pośrednictwa pracy

Szukasz pracy sezonowej, zatrudnienia poza granicami Polski albo jesteś dopiero na początku własnej drogi zawodowej i nie znasz jeszcze rodzimego rynku pracy? Z pomocą przychodzą agencje pośrednictwa pracy, które znajdują zatrudnienie wedle preferencji, kwalifikacji i oczekiwań swoich klientów. Należy przy tym pamiętać, że agencja pracy oferuje znacznie więcej, a jej zadania nie kończą się jedynie na wyszukiwaniu najlepszych ofert zatrudnienia. Dowiedz się więcej.

Obowiązki agencji pośrednictwa pracy

Renomowana agencja pracy znajdzie dopasowaną ofertę zatrudnienia i zadba o należyte warunki umowy. To agencja kontroluje pracodawcę, daje gwarancję wypłaty pensji na czas. To ten podmiot sprawdza się doskonale w przypadku chęci podjęcia pracy za granicą. Bariera językowa i nieznajomość obcego rynku może spowodować spore problemy nie tylko ze znalezieniem dochodowego zajęcia, ale i pracodawcą. Wciąż dochodzi do wyzysku pracowników i nieuczciwych warunków, patrząc na wysokości wynagrodzenia.

Trzeba również podkreślić, że agencja pracy jest najlepszą opcją dla cudzoziemców, którzy chcą podjąć pracę na terenie naszego kraju. Agencja nie tylko znajdzie zatrudnienie, ale zajmie się też transportem do miejsca realizacji zawodowych obowiązki czy załatwi tanie kwatery pracownicze.

Należy przyznać, że zmienił się nieco profil działalności takich firm. O ile jeszcze do niedawna propozycje zatrudnienia dotyczyły głównie prac sezonowych i tych fizycznych, tak dzisiaj dobra agencja ma w swojej bazie także poszukiwanych specjalistów, którzy zostają zatrudniani do konkretnych projektów. Nierzadko to pracownicy wyższego szczebla, na stanowiskach kierowniczych.

Co daje współpraca z agencją pośrednictwa pracy? Przede wszystkim pozwala zminimalizować przerwy w zatrudnieniu. Daje gwarancję stałych zleceń oraz zabezpiecza interesy pracownika.

Współpraca z agencją pracy – atuty dla pracodawcy

Warto wiedzieć, że agencja pośrednictwa pracy zajmuje się rekrutacją pracowników, dzięki czemu firma, która szuka “rąk do pracy” nie musi zajmować się tym procesem. Pracodawca określa jedynie swoje potrzeby i na tej podstawie otrzymuje profile kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach.

Współpraca z agencją pracy daje też gwarancję w zakresie rzetelności pracowników, a w czasach, w których tak powszechnie na terenie Polski zatrudniani są obcokrajowcy, w tym Ukraińcy, to agencja dba o ich legalny pobyt czy zatrudnienie. Zajmuje się wszelkimi formalnościami, dowozi pracowników do miejsca pracy, załatwia zakwaterowanie.

To doskonała opcja dla przedsiębiorstw, które poszukują pracowników sezonowych albo których praca przebiega na realizacji konkretnych projektów. Wtedy nie opłaca się zatrudniać pracowników na cały etat, a jedynie do wykonywania poszczególnych obowiązków. Finalnie, współpraca z agencją pracy daje nie tylko komfort zatrudniania dobrych pracowników bez konieczności ich poszukiwania i weryfikowania kompetencji zawodowych, ale także pozwala zminimalizować koszty prowadzonej działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here