Jaki długopis 3D kupić dziecku?

Długopisy 3D można nazwać znakomitymi gadżetami, dzięki którym można stworzyć model lub figurę 3D. Od pozostałych drukarek 3D, które są dostępne na rynku, taki długopis wyróżnia się niską ceną, poręcznością oraz tym, że jest łatwy w obsłudze. Zakup długopisu 3D to świetny pomysł, ponieważ jest to narzędzie, które zapewnia wiele godzin świetnej zabawy. Dedykowany jest zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym.

Czym jest długopis 3D?

Wiele osób zna drukarkę 3D, za pomocą której można wydrukować wiele rzeczy. Bardzo często w ten sposób powstają protezy zębowe, przedmioty codziennego użytku oraz różnego rodzaju modele. Jest to dziedzina nauki, która prężnie się rozwija. Wadą profesjonalnych drukarek 3D jest ich wysoka cena oraz dość spory gabaryt.

Jeżeli chcemy zacząć przygodę z drukiem trójwymiarowym, ale nie stać nas na profesjonalną drukarkę, warto zainwestować w długopis 3D. Jest to miniaturowa, ręczna drukarka trójwymiarowa. Taki sprzęt swoim wyglądem przypomina klasyczny długopis, różni się wyłącznie wielkością i tym, że posiada kabel. Długopis 3D większy.

Długopisy 3D dla dzieci

Długopisy 3D służą do rysowania, czyli podobnie jak klasyczne artykuły do pisania. Tym czym się charakteryzuje to to, że można z jego pomocą wykonywać rysunki przestrzenne. Możemy stworzyć figurki lub modele w różnych rozmiarach. Taki długopis daje również możliwość drukowania konkretnych elementów danego modelu w formie 2D, następnie można je połączyć ze sobą i powstanie model trójwymiarowy.

Jak działają długopisy 3D?

Działanie długopisów 3D jest porównywane do ręcznych drukarek trójwymiarowych. Czym się różni klasyczny długopis od wersji 3D? W środku zamiast zwykłego atramentu, znajdziemy wkład z plastiku, który nazywa się filament. Taki wkład zostaje podgrzany poprzez mechanizm, zazwyczaj do temperatury topnienia, czyli około 200°C.

Po włączeniu długopisu płynny filament wypływa przez głowicę, a następnie zastyga w powietrzu. Tak właśnie powstają trójwymiarowe konstrukcje.

Przeczytaj też: https://www.leaderservice.pl/artykuly-do-pisania-co-warto-wybrac-lepsze-pioro-czy-dlugopis/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here