Jak efektywnie wykorzystać przestrzeń w sklepie z kawą

Prowadzenie sklepu z kawą to ogromne wyzwanie, które wymaga doboru wysokiej jakości produktów, ale także odpowiedniej organizacji dostępnej przestrzeni. Nie da się ukryć, że popyt na kawę z roku na rok jest coraz większy. Napój ten towarzyszy nam od lat i nie brakuje jego pasjonatów. W jaki sposób zaplanować i dobrze wykorzystać każdą ilość wolnego miejsca w sklepie z kawą?

Jak zorganizować sklep z kawą?

Wbrew pozorom sklep z kawą nie musi być bardzo duży. Lokal o wielkości ok.25-30 mkw okazuje się całkowicie wystarczający. Świetnym miejscem na sklep oferujący różne gatunki kawy i nie tylko, jest galeria handlowa, pasaż handlowy czy centrum miasta. Organizują przestrzeń, należy pamiętać o tym, aby zachować odpowiednią ilość wolnego miejsca pomiędzy regałami, tak aby klienci mogli swobodnie poruszać się po sklepie. Lokal najlepiej wyposażyć w wysokie regały z dużą ilością półek, na których pięknie poukładamy różnego rodzaju kawy. Niezwykle ważna jest odpowiednia prezentacja kawy. Pod każdym produktem powinna znaleźć się dokładna informacja co do kraju pochodzenia, smaku itp. Jeśli w sklepie pojawiają się jakieś wnęki, je także warto zagospodarować, wstawiając do nich wąski regał. Proponując klientom produkty sprzedawane na wagę, należy zwrócić uwagę na głębokość półek. Muszą pomieścić one dosyć duże worki. W sklepie z kawą powinna pojawić się także witryna, w której efektownie będą prezentowały się nie tylko kawy z różnych zakątków świata, ale także eleganckie filiżanki, kubki czy czajniki. Jeśli mamy w sklepie niewykorzystaną dotąd przestrzeń, możemy wstawić do niej piękny kredens na porcelanę. Klasyczny mebel prezentuje się gustownie i elegancko, ponadto doskonale eksponuje porcelanę czy puszki na kawę.

Warto pamiętać, o tym, że każdy sklep z kawą musi mieć odpowiednią wysokość, podłogę zabezpieczoną przed nasiąkaniem, wydzielony magazyn, toalety oraz odpowiednio zorganizowane stanowisko do ważenia kawy. Aby wnętrze było klimatyczne, należy zastosować w nim ciepłą kolorystykę. Dla takiego lokalu idealnym wyborem będą wszelkiej maści odcienie brązu, złamanej bieli, beże i popiele. Aranżację można uzupełnić o eleganckie lampy, które doświetlą kawową przestrzeń. Klimatyczne urządzony sklep i odpowiednia prezentacja kawy, swoim wyglądem zachęcą klientów do odwiedzin.

Sklep z kawą – co powinno się w nim pojawić?

Sama kawa aromatyzowana to jednak nie wszystko, co możemy zaoferować w sklepie. Asortyment można uzupełnić także o różnego rodzaju herbaty, które znajdziemy na https://herba-ta.pl/category/puszki-na-herbate. Dobrze, jeśli w lokalu pojawi się też bogaty wybór porcelany, pojemników na mieszanki kaw czy herbat, zaparzaczy i łyżeczek. Najlepsze sklepy z kawą wypalają ją na zamówienie. Taką usługę doceniają wszyscy smakosze tego napoju. Jeśli mamy trochę miejsca, warto zaaranżować palarnię kawy.

Podstawą dobrze prosperującego sklepu z kawą jest dobór wysokiej jakości produktów, które oferuje na przykład hurtownia kawy. Ważne jest też to, aby sklep był dla klientów wygodnym i relaksującym miejscem na robienie zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here