Jakie pomoce dydaktyczne Montessori wybrać dla dziecka

Pomoce dydaktyczne i zabawki Montesorri zostały stworzone zgodnie z opracowanymi zasadami pedagogicznymi, które mają na celu wspieranie kompleksowego rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach. W celu większego zainteresowania dzieci wspomnianymi produktami, należy je odpowiednio dopasować nie tylko do wieku pociechy, ale także poziomu jej rozwoju. Dodatkowo warto zadbać przy tym, aby wpisywały się one w indywidualne gusta pociechy, dzięki czemu samodzielnie będą po nie sięgać i korzystać z nich.

Pomoce Montessori łączą w sobie edukację z zabawą zgodnie z metodą rozpropagowaną przez włoską lekarkę Marię Montesorri – jedną z pierwszych kobiet, która zdobyła zawód lekarza. Nie powinno więc dziwić, że wspomniane pomoce dydaktyczne z każdym rokiem zyskują na swojej popularności, zdobywając także coraz większe grono zwolenników, również w Polsce.

Istotą podejścia metody Montessori jest założenie, że każde z dzieci rozwija się w indywidualny sposób, który powinien być wspomagany przez odpowiednio dobrane zabawki oraz pomoce edukacyjne. Łączenie zabawy z nauką pozwala w bardziej przystępny sposób poznawać dzieciom świat dookoła nich poprzez chłonięcie otoczenia wszystkimi zmysłami. To z kolei daje możliwość na rozwijanie ich naturalnej kreatywności i ciekawości.

Zabawki/pomoce Motesorri – czym się odznaczają i które z nich wybrać?

Zabawki i pomoce dydaktyczne stworzone zgodnie z zasadami pedagogicznymi opracowanymi przez lekarz Marię Montesorri, wspomagają kompleksowy rozwój naszych dzieci na wielu płaszczyznach. Nic więc dziwnego, że charakteryzują się nie tylko prostymi, klasycznymi kształtami, ale także wysoką jakością wykonania, a także pełnym bezpieczeństwem użytkowania, co jak wiadomo w przypadku najmłodszych pociech ma ogromne znaczenie.

Tak naprawdę pomoce Montesorri, jak już zostało wyżej wspomniane, powinny być dopasowane zarówno pod kątem wieku, poziomu rozwoju dziecka, jak i jego zainteresowań. Tylko w ten sposób będzie możliwe uzyskanie efektu, w którym pociecha samodzielnie sięga i korzysta z zabawek, które tak naprawdę budzą w nim naturalną ciekawość. To z kolei przekłada się na przyspieszenie jego rozwoju poprzez naukę samodzielności, kształtowania wyobraźni oraz umiejętności logicznego myślenia.

Do grona zabawek/pomocy dydaktycznych zgodnych z zasadami Montesorri, które od lat nie tracą na swojej popularności, przez co nadal są jednymi z chętniej wybieranych, możemy zaliczyć m.in.:

– bukowe sześciany o zmniejszających się proporcjach,
– słynną różową wieżę,
– zestawy do przelewania lub przesypywania,
– geometryczne tablice.

Oczywiście rodzajów/wariantów zabawek Montesorri jest o wiele więcej aniżeli tylko te wymienione wyżej. Te i inne znajdziesz w sklepie https://mojebambino.pl/919/Pomoce-Montessori.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here