Nie muszę Ci mówić, jak ważne jest dla Twojej firmy zabezpieczenie danych, nad którymi pracujecie. Stworzenie własnej serwerowni dla średniej wielkości przedsiębiorstw może okazać się zbyt kosztowne ale też niepotrzebne – nie każdy od razu musi mieć wszystko swoje. Są tematy, w których nie musisz inwestować. Możesz skorzystać z pomocy innych.

Co jest największą zaletą?

Korzyścią, a zarazem walorem numer jeden dla osób decydujących się na skorzystanie z usług kolokacji jest fakt, że cała infrastruktura, a zatem i cała odpowiedzialność jest pod opieką firmy zewnętrznej. To dostawca usługi ma zrobić wszystko, by zapewnić Ci właściwe utrzymanie infrastruktury, ale też optymalnych warunków.

A co z innymi walorami?

Dla każdego przedsiębiorcy najważniejsze chyba są koszty – przede wszystkim korzystając z usług firm zewnętrznych masz pewność przewidywalnych i stałych opłat, które ponosisz za rzeczywiste wykorzystanie zasobów. Z posiadaniem własnych serwerowni bywa różnie – często wyskakują niespodziewane, dodatkowe koszty, które musisz ponieść, by wszystko działało jak potrzeba. Nie zapominaj przy tym, że nie ponosisz kosztów związanych z zatrudnieniem personelu – a doskonale wiesz, jakiego rzędu mogą to być wydatki.

Pamiętajmy również, że profesjonalne firmy, oferujące usługę kolokacji zapewniają również wysokie bezpieczeństwo – gdy sam masz serwerownię, cały ten obowiązek spada na Ciebie. Systemy alarmowe, monitoring, różnego rodzaju czujniki, zabezpieczenia przeciwpożarowe czy też ochrona to wszystko co dostajesz w pakiecie z usługą kolokacji.

Warto jeszcze wspomnieć o wsparciu technicznym, jakie otrzymujesz w pakiecie. Nie masz swoich pracowników, którzy się tym wszystkim zajmują. Możesz jednak liczyć na wiedzę i doświadczenie specjalistów, którzy są dostępni 24/7 i w każdej sytuacji zaoferują Ci zdalną pomoc.

Pamiętaj, że obsługa serwerów to bardzo ważne zadanie – musi być wykonywane bezbłędnie, a zatem jeśli masz obawy, co do tworzenia własnej serwerowni, lepszym rozwiązaniem może okazać się pomoc specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here