Regulamin sklepu internetowego

Regulamin sklepu internetowego to najważniejszy dokument związany z tą działalnością gospodarczą, gdyż powinien zawierać w sobie odpowiedzi na pytania związane nie tylko z prowadzeniem sklepu, ale również sprzedażą produktów. W takim regulaminie uregulowane są wszelkie kwestie związane z prawami oraz obowiązkami stron umowy sprzedaży. Przygotowując takie regulamin, należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych elementów, które powinny się w nim koniecznie znaleźć.

Zawartość regulaminu sklepu internetowego

Regulamin sklepu internetowego powinien zawierać w sobie wszelkie informacje, które wynikają przede wszystkim z takich aktów prawnych jak:

kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz.U. Nr 16, poz. 93 ze zm.);
ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.);
ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. Nr 101, poz. 926 ze zm.
ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta

Czy regulamin jest w ogóle potrzebny?

Posiadanie przez sklep internetowy odpowiednio przygotowanego regulaminu jest niezwykle ważne, ponieważ dokument ten pozwala nie tylko zadbać o bezpieczeństwo sprzedawcy, ale również wzmacnia jego wiarygodność wśród klientów i oszczędza czas, który musiałby przeznaczyć na pisanie odpowiedzi dotyczących reklamacji oraz zwrotów towaru.

Dopasowany indywidualnie czy stworzony według określonego wzoru?
Wybór jest dosyć trudny, dlatego też warto zwrócić uwagę na cztery bardzo ważne aspekty, do których należy zaliczyć cenę, bezpieczeństwo, kompleksowość, a także czas przygotowania. Wydawać by się mogło, iż najlepszym rozwiązaniem będzie regulamin dopasowany, jednak bardzo dobrze przygotowany wzór również może spełnić swoje zadanie. Wszystko uzależnione jest przede wszystkim od posiadanego budżetu oraz ilości czasu, który potrzebny jest do przygotowania takiego regulaminu. Przygotowanie takiego regulaminu nie jest czymś skomplikowanym, jednak może to zająć dosyć dużo czasu, na co nie każda osoba może sobie pozwolić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here