Rękawice lateksowe

Rękawiczki lateksowe jest to niezbędny element, w wyposażeniu ochronnym w wielu branżach. Używa się ich w gastronomii, hotelarstwie oraz w medycynie. Tego typu rękawiczki umożliwiają zachowanie czystości oraz higieny, a także zapewniają skuteczną ochronę przed wszelakimi drobnoustrojami oraz zanieczyszczeniami, które znajdować się mogą na dłoniach. Jest to także świetnie zabezpieczenie przed kontaktem z krwią, dlatego jest to częste rozwiązanie, używane przez lekarzy.

Rodzaje rękawiczek lateksowych

Rękawiczki lateksowe to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj rękawiczek, wykorzystywany przez personel medyczny. Zapewniają sporą wytrzymałość przez to, że wykonane są z naturalne kauczuku. Na rynku można kupić wiele kolorów, co pozwala dobrać rękawiczki do własnych potrzeb czy upodobań. Możemy zakupić rękawiczki lateksowe pudrowe oraz bezpudrowe.

Rękawiczki pudrowe posiadają na wewnętrznej stronie środki pudrujące, czyli przeważnie talk bądź skrobię kukurydzianą. Natomiast rękawiczki bezpudrowe nie posiadają takowych środków. Jest to perfekcyjna alternatywa dla osób, które odczuwają dyskomfort przez uczucie pudru na rękach. Warto zaznaczyć, że wewnętrzna strona lateksowych rękawic bezpudrowych przeważnie wzmacniana jest przez polimer, który zapewnia dużo większą trwałość, a także minimalizuje podatność na rozciąganie.

Zalety i wady rękawiczek bezpudrowych

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są znacznie trudniejsze w zakładaniu niż pudrowe, jednak znacznie lepiej będą dopasowywać się do kształtu dłoni. Pozwala to na lepsze wyczucie w dotyka, a także powiększa komfort użytkowania. Obecnie coraz częściej stosujemy polimeryzację do tego typu rękawic, co bardzo ułatwia ich zakładanie. Warstwy polimery pozytywnie wpływają także na trwałość oraz możliwość rozciągnięcia tychże rękawiczek. Są nacechowane sporą uniwersalnością, co pozwala na założenie ich na prawą, jak i na lewą dłoń.

Środki pudrujące zawarte w tego typu rękawiczkach pudrowych mogą powodować podrażnienia skóry, a także zaczerwienienie bądź swędzenie, co przynosi duży dyskomfort podczas użytkowania. Bezpudrowe rękawiczki z lateksu stanowią bardzo dobrą alternatywę oraz mogą być używane przez osoby, które są podatne na wszelkie podrażnienia. Trzeba jednak pamiętać o ewentualnej możliwości pojawienia się alergii na lateks poprzez bezpośrednią styczność z tym tworzywem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here