marketing szeptany

Ludzie coraz rzadziej wychodzą ze swoich domów. Gdy mają coś kupić, włączają sobie na komputerze strony ulubionych sklepów internetowych i dokonują wygodnych zakupów online. Firmy i zakłady muszą wychodzić na przeciw zmieniającym się potrzebom konsumentów, nie tylko rozwijając swoje biznesy w sieci, ale też reklamując się przy pomocy Internetu. Obecnie to właśnie marketing internetowy uznawany jest za najskuteczniejszą metodę promowania usług czy produktów. Po prostu trzeba go wykorzystać.

Internetowy marketing ściśle wiąże się z tworzeniem strony internetowych. Tak naprawdę każda firma powinna je posiadać – zarówno ogromna, światowej sławy korporacja, jak i jednoosobowa działalność gospodarcza. Strona firmowa musi odpowiednio się prezentować. Powinna mieć przejrzystą, dość jasną szatę graficzną i liczne elementy ozdobne, które urozmaicą jej surowość. Należy zawrzeć na niej najważniejsze informacje dotyczące całej działalności, opisując jej historię, rozwój, pracowników i świadczone przez nią usługi. Następnie można zacząć taką stronę pozycjonować lub reklamować ją poprzez marketing szeptany. Ta odmiana marketingu jest dość kontrowersyjna, ale mimo wszystko sprawdza się doskonale. Tak zwani “szeptacze” zakładają na forach internetowych fikcyjne konta i następnie biorą czynny udział w różnych dyskusjach, reklamując w nich przy okazji firmowe produkty czy usługi. Robią to w sposób niezauważalny – a przynajmniej tak właśnie powinien wyglądać prawdziwy marketing szeptany. Nakłaniają pozostałych użytkowników forów internetowych do sięgnięcia po pewne towary lub do skorzystania z konkretnych usług. Konsument nawet nie jest w stanie dostrzec, że właśnie został do czegoś namówiony.

Istnieje jeszcze wiele innych odmian marketingu internetowego. Ostatnio dość sporą popularnością może pochwalić się także buzz marketing – innowacyjne rozwiązanie o wysokim poziomie skuteczności. Firmy powinny próbować różnych metod, testując je na sobie. U każdej z nich dobrze może zadziałać coś zupełnie innego.

Więcej o marketingu w internecie przeczytasz na stronie http://www.mmarketing.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here