software house

Przychodzisz do software house. Rozmawiasz z konsultantem o aplikacji, którą chcesz stworzyć. Wszystko wygląda pięknie. Potem poznajesz swój zespół. Nad jego pracą ma czuwać menadżer projektu. To na nim spoczywa główna odpowiedzialność za efekt. Problem w tym, że widzisz go pierwszy raz w życiu. Jak sprawdzić, czy jest to osoba, która Cię nie zawiedzie?

Sprawdź kilka cech osobowości, których warto w nim wypatrywać podczas rozmowy. Dowiedz się, co może o nich świadczyć.

Patrzy w przyszłość. Oprogramowanie ma Ci przecież służyć przez lata.

Do software house udajesz się z pewną wizją. Znasz dobrze problemy i wyzwania swojego przedsiębiorstwa. Potrafisz też określić swoje biznesowe cele. Rolą menadżera projektu jest pokazać Ci szerszy kontekst. Jako osoba stojąca na granicy między światem biznesowym i technologicznym, musi umieć wytłumaczyć Ci konsekwencje podejmowanych decyzji.

Widać to wyraźnie podczas rozmów o doborze rozwiązań IT. Źle dobrany język programowania może ograniczyć możliwość rozwoju aplikacji w przyszłości. Jeśli menadżer rozmawia z Tobą o tym otwarcie, jest to dobry znak. Świadczy też o tym, że zależy mu na zaspokojeniu nie tylko obecnych, ale i przyszłych potrzeb Twojej firmy.

Świetna organizacja. Dotyczy to nie tylko pracy programistów.

Menadżer projektu organizuje pracę całego zespołu. To on dzieli realizację projektu na mniejsze etapy. Część z nich można wykonywać równolegle. Przypomina to nieco budowę z klocków mniejszych konstrukcji, które później będą składane w całość. Dzięki temu wykorzystanie czasu poszczególnych specjalistów od projektowania, programowania i testowania jest optymalne.

Nie licz na to, że osoba, która przychodzi na spotkanie w software house nieprzygotowana, wykaże się dobrą organizacją w przyszłości. To oczywiste, że podczas rozmowy mogą pojawić się pytania, na które nie można udzielić szybkiej odpowiedzi. Menadżer powinien Ci jednak imponować swoją zaradnością i znajomością zespołu. Łatwość delegowania zadań jest naturalną konsekwencją tych kompetencji.

Doskonałe umiejętności komunikacyjne. Dostosowuje się do rozmówcy.

Jeśli masz ciągłe wrażenie, że nie rozumiesz ani słowa, poważnie przemyśl zmianę menadżera projektu. Podczas współpracy będziecie pewnie używać trudnych terminów. Rolą menadżera jest jednak objaśnienie Ci ich znaczenia i używanie języka dostosowanego do Twojej wiedzy.

W innym przypadku masz do czynienia z osobą, która woli „sprawiać wrażenie” niż rzeczywiście być efektywna. Takiego człowieka nie potrzebujesz przy ważnym dla siebie projekcie, w który w końcu ładujesz swój budżet.

Opanowanie i uważność. W software house ma to duże znaczenie.

To tak naprawdę dwie cechy. Obie w ogromnym stopniu wpływają na atmosferę współpracy. W zespole firmy programistycznej ludzie mają wiedzę techniczną, lecz ich praca jest również kreatywna. Nerwowy menadżer nie wpłynie dobrze na morale specjalistów. A to odbije się na ich pomysłowości i może zaważyć na efekcie końcowym projektu.

Uważność jest z kolei potrzebna, by doskonale zaplanować funkcjonalności aplikacji webowej lub mobilnej. Masz ochotę poznać menadżerów projektu, którzy spełniają powyższe kryteria? Zajrzyj na Applover. Tu zatrudniamy najlepszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here