Czy warto postawić na chmury hybrydowe

Zaradny przedsiębiorca dąży do maksymalizowania zysków i redukowania niepotrzebnych kosztów. Zyski rosną, gdy firma potrafi łatwo skalować procesy wraz z napływem nowych klientów. Nadprogramowe wydatki znikają, gdy wdrażane są technologie, które są maksymalnie zautomatyzowane. Jedną z takich technologii jest chmura hybrydowa, która wspiera organizację w codziennej pracy i nie generuje niepotrzebnych kosztów utrzymania. Jak to robi? O tym w dalszej części artykułu.

Czym są chmury hybrydowe?

Infrastrukturę, która łączy ze sobą przynajmniej jedną chmurę prywatną i jedną chmurę publiczną, nazywamy chmurą hybrydową. Chmury hybrydowe wdrożone w przedsiębiorstwie zdecydowanie ułatwiają przesyłanie danych i aplikacji między zasobami na serwerach publicznych i prywatnych, a także usprawniają zarządzanie nimi. Główną cechą chmury hybrydowej, dzięki której decyduje się na nią coraz więcej organizacji, jest wykorzystywanie do maksimum potencjału drzemiącego w elementach chmur publicznych i chmur prywatnych.

Rozwiązanie dla firmy każdej wielkości

Chmury hybrydowe to rozwiązanie poprawiające wygodę pracy tak samo w gigantycznej korporacji, jak i w niewielkim przedsiębiorstwie. Wdrożenie chmury hybrydowej optymalizuje istniejącą infrastrukturę, a przede wszystkim stanowi doskonałe zaplecze na przyszłość. W przypadku nagłego skoku mocy obliczeniowej chmury hybrydowe elastycznie skalują się do góry i sprawnie obsługują wzrost zapotrzebowania. Wykorzystanie dodatkowej przestrzeni jest płatne jedynie w momencie faktycznego korzystania z niej. W okresach mniej wzmożonej pracy odchodzi pokaźny koszt utrzymania infrastruktury wykorzystywanej doraźnie i nieregularnie.

Bezpieczeństwo danych i ciągłość działania firmy

Wdrożenie chmury hybrydowej gwarantuje, że przechowywanie danych będzie zgodnie z najbardziej rygorystycznymi wytycznymi. Wszystkie dane krytyczne będą bezpiecznie ukryte w zasobach lokalnych i w razie potrzeby dodatkowo osłonięte zaporą. Każda próba dostępu do danych będzie monitorowana, aby zapobiec wyciekom lub atakom hakerskim. Aplikacje są aktualizowane na bieżąco, co minimalizuje prawdopodobieństwo infekcji szkodliwym oprogramowaniem. Chmury hybrydowe łagodzą również skutki ewentualnych awarii, które mogą zdarzyć się nawet najnowocześniejszej infrastrukturze. W razie utraty danych spowodowanej usterką stracone informacje można łatwo odzyskać i replikować je pomiędzy dostawcami. Dzięki temu ciągłość działania organizacji zostaje zachowana, klienci nie rezygnują z usług, a to bezpośrednio przekłada się na mniejsze straty finansowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here