Zasady działania internetowych kantorów są bardzo proste i transparentne. Podpowiemy ci, jak szybko przejść proces rejestracji i od ręki wypłacić pieniądze.

Rejestracja użytkownika – od czego zacząć?

Korzystanie z internetowego kantoru wymiany walut wymaga uprzedniego zarejestrowania się na stronie. Rejestracja jest darmowa i zajmuję chwilę. Po podaniu adresu mailowego, ustaleniu hasła oraz loginu, klient otrzymuje na pocztę wiadomość z linkiem potwierdzającym rejestrację i może w pełni korzystać z funkcjonalności serwisu.
Kolejnym krokiem jest wypełnienie pól zdefiniowanych w panelu klienta. Oprócz danych osobowych i teleadresowych internetowy kantor wymiany walut poprosi nas o ustalenie właścicieli rachunków oraz numerów kont bankowych. Dodając wielu właścicieli rachunków, zyskujemy możliwość swobodnego transferu gotówki między wybranymi podmiotami, np. bankiem, w którym spłacamy kredyt walutowy, czy członkami rodziny, jeżeli pracujemy zagranicą i co miesiąc przelewamy pieniądze na rachunki krajowe.
Dodanie nowych rachunków bankowych wymaga podania następujących danych: numeru rachunku, kraju, banku, danych właściciela oraz waluty, w jakiej prowadzone będzie konto.

Wymiana waluty przez internet – krok po kroku

Kiedy wszystkie dane zostaną uzupełnione możemy przejść do właściwej transakcji.
Pierwszy krok obejmuje wpłacenie pieniędzy na numer rachunku bankowego kantoru internetowego do tzw. „portfela”.  Po zaksięgowaniu wpłaty (najczęściej kilka minut po zleceniu przelewu), portfel zostaje zasilony o zadeklarowaną kwotę. Kolejnym krokiem jest określenie kwoty oraz waluty, na którą wymieniamy pieniądze, oraz podanie rachunku bankowego, na który mają trafić.

Proces wymiany – aktualne waluty i kursy

Transakcja w kantorze internetowym nie ogranicza się do ustalania kwoty, którą chcemy wymienić. Przed zaakceptowaniem transakcji musimy pobrać aktualne waluty online i ich kursy. To bardzo ważny krok, ponieważ kantor dokonuje automatycznej aktualizacji kursów i klient ma zaledwie kilkadziesiąt sekund, aby potwierdzić transakcję.
Osoby, które szukają najlepszych ofert cenowych, mogą skorzystać z tzw. giełd wymiany. Platformy społecznościowe, na których ogłaszają się osoby prywatne, są bardzo atrakcyjnym miejscem dla osób poszukujących waluty w okazjonalnych cenach.

Wypłata pieniędzy w e-kantorze (kantor internetowy)

Po dokonaniu zamiany waluty pieniądze trafiają do portfela użytkownika, który może wypłacić je na wybrany rachunek (zdefiniowany wcześniej w panelu). Pieniądze można wypłacić od razu.

Wymiana walut w kantorze internetowym nie wymaga wiedzy finansowej i nie jest skomplikowana. Wystarczy podstawowa znajomość obsługi internetu oraz dysponowanie rachunkiem bankowym, aby w ciągu kilku minut wymienić gotówkę po atrakcyjnym kursie. Żaden kantor stacjonarny nie oferuje tak niskich spreadów przy jednoczesnym zachowaniu największego bezpieczeństwa transakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here