Praca w biurze ma zarówno zalety, jak i wady. Korzystanie z klawiatury i myszy komputerowej przez kilka godzin dziennie może dać się we znaki szczególnie stawom. Niewygodne krzesło biurowe również może stać się przyczyną złego samopoczucia pracownika i problemów z kręgosłupem. Siedzenie w jednej pozycji i wpatrywanie się w ekran monitora wpływa także niekorzystnie na wzrok, szczególnie przy nieodpowiednim oświetleniu. Jak zatem zwiększyć komfort pracy biurowej?

Stanowisko pracy dostosowane do potrzeb pracownika

Pracownik, który czuje się niekomfortowo na swoim stanowisku pracy niestety nie będzie w pełni zadowolony, co niestety wpłynie negatywnie na jego wydajność. Konieczne jest zapewnienie dobrej atmosfery, bezpieczeństwa i wygody. Jeśli przedsiębiorąca chce zatrzymać u siebie wartościowego pracownika, to musi zapewnić mu takie warunki i miejsce pracy, w których to pracownik rzeczywiście będzie chciał pracować. Na opinie pracownika o jego miejscu pracy wpływa wiele czynników. Z całą pewnością należy zadbać o narzędzia zwiększające produktywność, kreatywną aranżację wnętrz, kulturę organizacyjną i spersonalizowane miejsca pracy.

Jak zapewnić pracownikom biurowym większy komfort w pracy?

W celu zwiększenia komfortu pracy biurowej należy zadbać o świeże powietrze i właściwą temperaturę. Im więcej bowiem jest pracowników w jednym pomieszczeniu, tym warunki pracy stają się bardziej uciążliwe, szczególnie podczas ciepłych miesięcy. Konieczne jest zadbanie o instalację wentylacyjną – wymienienie lub wyczyszczenie kratek wentylacyjnych to konieczność. Warto także zainwestować w wentylację mechaniczną, najlepiej od razu z urządzeniem odzyskującym ciepło. Dzięki temu pracownicy mogą liczyć na komfortowe warunki przez cały rok.

Koniecznie trzeba zadbać również o ergonomiczne i wygodne krzesła – najlepiej z oparciem, regulacją i podłokietnikami. Warto również umożliwić pracownikom umieszczenie swoich drobiazgów na biurkach czy szafkach. Stanowisko pracy powinno być dostosowane do potrzeb pracowników, dlatego też kwestię wyposażenia warto omówić wspólnie. Oprócz najnowszych sprzętów elektronicznych należy zainwestować także w tradycyjne elementy biurowe typu tablica suchościeralna/magnetyczna, kalendarz, kolorowe artykuły papiernicze, organizery i planery, samoprzylepne karteczki czy podkładki pod mysz – najlepiej żelowe z poduszeczką pod nadgarstek. Porządek na biurku również zwiększa komfort pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here