Czy dokonywanie zakupów przez Internet zawsze jest bezpieczne?

Internet do świetne narzędzie, które znacznie ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Dzięki niemu możemy szybko komunikować się z bliskimi, słuchać ulubionej muzyki, czy robić zakupy. Szczególnie to ostatnie powinno wzbudzać w nas szczególną czujność. Choć na ogół e-sklepy są bezpieczne, musimy uważać na to z jakich serwisów korzystamy.

Miejsce zakupu

Każdy sklep internetowy funkcjonuje na podobnych zasadach jak sklepy tradycyjne. Co za tym idzie na stronie WWW powinniśmy znaleźć informacje na temat właściciela witryny. Bardzo ważne jest także aby został wskazany adres siedziby oraz NIP i Regon. Pamiętajmy także, by sprawdzić jak wygląda sama witryna. Wszystkie strony, które korzystają z naszych danych osobowych powinny być zabezpieczone certyfikatem SSL. Możemy sprawdzić, czy dany portal go posiada spoglądając w okno adresu. Jeśli zauważymy tam zieloną kłódkę oraz napis „bezpieczna”. Bez obaw możemy skorzystać z serwisu. Kolejna kwestia to sam adres sklepu. Powinien rozpoczynać się od „HTTPS”, a nie „HTTP”. Zanim skorzystamy z usług sklepu, dobrze jest poczytać opinie o nim. Wybierajmy sprawdzone i rzetelne miejsca.

Płatności

W każdym sklepie internetowym do dyspozycji mamy kilka metod płatności. Najczęściej wybierane są szybkie przelewy. Dzięki nim możemy bezpiecznie zapłacić za zamówiony towar. Pieniądze trafiają na konto sklepu niemal natychmiast, a więc krócej czekamy na przesyłkę zamówienia. Przelewy przez Internet przez przelewy24, to jedna z popularniejszych form płatności. Używając jej mamy pewność, że nasze dane będą zabezpieczone i nie trafią do żadnych nieuprawnionych osób. One Click Payment to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu zakupy przez Internet stały się jeszcze przyjemniejsze.

Umowa kupna-sprzedaży

Zamawiając towar w Sieci, zawieramy swego rodzaju umowę kupna-sprzedaży. Ma ona za zadanie nas chronić. Pamiętajmy, że mamy prawo do zwrotu zamówienia w ciągu 10 dni. Jeśli nie zostaniemy o tym powiadomieni, czas ten wydłuża się aż do trzech miesięcy. Przed zakupami, zapoznajmy się więc z regulaminem sklepu by dowiedzieć się nieco o procedurach zwrotu i reklamacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here