Czym jest email marketing?

Internet – wbrew powszechnej opinii – nie zastąpił branży tradycyjnej, jednak równocześnie wciąż rozrasta się i na pewnych obszarach rynku góruje nad fizycznym (tudzież tradycyjnym) handlem. Wszystko jednak sprowadza się do pewnego rodzaju reklam, mających na celu przyciągnięcie jak największą liczbę grupy potencjalnych klientów, a tym samym – przynieść jak największe zyski na obszarze prosperowania firmy.

O ile w życiu rzeczywistym reklamy opierają się na wynajmowaniu powierzchni przy drogach, spotach telewizyjnych oraz radiowych czy chociażby nagłaśniania swojej działalności za pomocą głośników, tak w Internecie formy reklam to nieco inny świat. Jedną z wiodących i najbardziej skutecznych jest tak zwany email marketing. Czymże on jednak jest?

Z pewnością niejednokrotnie każda z osób posiadających własną skrzynkę mailową dostała z nieznajomych adresów e-mail oferty firm różnego rodzaju. To nic innego jak email marketing, który opiera się na rozsyłaniu wiadomości internetowych na adresy osób, które zgodziły się na przetwarzanie własnych danych osobowych w wielu przypadkach.

Niektóre firmy łączą się, tworząc pokaźnych rozmiarów bazę. Ta, im większa, tym więcej zysków przynosi. Im więcej wysłanych maili, tym więcej klientów. Jest to zależność potencjalnie prosta i szybka w zrozumieniu. Wystarczy wysłać wiadomości, a następnie czekać, aż przyciągną one nowych klientów. Mimo to, nie wszystko może okazać się tak jasne, jak na samym początku, bowiem aby móc wysyłać podobne reklamy, należy posiadać odpowiednią zgodę od samych właścicieli adresów e-mailowych, na które tak zwane newslettery mają zostać przesłane.

Klientów i potencjalnych odbiorców można podzielić na grupy wiekowe, a także grupy określonych zainteresowań. Wszystko można bowiem bez trudu dopasować do kontrahentów (między innymi ofertę, bądź kampanie promocyjne), wystarczy tylko posiadać odpowiednie informacje o nich.

Pamiętaj! Email marketing powinien być oryginalny, bowiem następnym razem podobne wiadomości mogą trafić do folderu SPAM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here