Jak wybrać oprogramowanie dla sklepu internetowego?

Osoby chcące założyć swój sklep internetowy najczęściej stają przed dylematem, mającym związek z wyborem najlepszego oprogramowania dla swojej firmy i jej strony głównej. Jest to jedna z ważniejszych kwestii, bowiem to właśnie między innymi dzięki niej klienci chętniej powrócą ponownie do firmy, która posiada przejrzysty program i ciekawą witrynę. Ponadto, sami właściciele będą mieli okazję bezproblemowego zarządzania swoim przedsiębiorstwem.

Kategorii oprogramowań jest wiele. Można je wybierać za sprawą ceny, a także szablonów, które oferują swoim klientom.

1. WordPress

Jedną z najbardziej popularnych oraz najczęściej wybieranych jest program WordPress, a także jego wtyczka – WooCommerce. Najważniejszym czynnikiem jest przede wszystkim możliwość darmowego korzystania z niego. Dodatkowo WordPress posiada wiele przydatnych funkcji oraz możliwość modelowania i projektowania szablonu wręcz w nieskończoność. Jest również łatwa w użyciu i bez trudu można samodzielnie bawić się z jej ustawieniami.

2. Click Shop

Opcją płatną jest między innymi oprogramowanie Click Shop, działające na licencji SaaS, za którą wykupuje się abonament roczny. Jest to oprogramowanie proponowane przez popularną markę Home.pl. Co więcej – Click Shop pozwala na stworzenie własnego e-maila, a także – modyfikowanie szablonów w dowolny sposób. Dla mniej doświadczonych w jego obsłudze dostępny jest tak zwany asystent konfiguracji, ułatwiający obsługę.

3. PrestaShop

Jest to jeden z najbardziej popularnych oprogramowań dostępnych dla sklepów internetowych. Jego prosta obsługa oraz ciekawe pomysły na szablony sprawiły, iż pokochany został przez wielu właścicieli przedsiębiorstw internetowych. Dzięki niemu, można również użyć różnorodne, gotowe moduły. Wystarczy jedynie dodać interesującą aplikację do sklepu, bowiem nie istnieje potrzeba ingerencji w kody rozszerzeń.

Choć istnieją szablony zarówno darmowe, jak i płatne, to jednak każdy z nich można w prosty sposób skonfigurować tak, aby wyglądał on na jak najbardziej profesjonalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here