Czym jest i na czym polega kredyt konsolidacyjny? Najważniejsze informacje

0
610

Twoje comiesięczne zobowiązania zaczęły Cię przytłaczać? Nie wiesz jak poradzić sobie ze spłatą kilku różnych kredytów jednocześnie? Jedna, niższa rata zamiast kilku różnych niewątpliwie mogłaby Ci pomóc uporać się z trudną sytuacją finansową. Co ciekawe takie rozwiązanie problemu jest możliwe dzięki kredytowi konsolidacyjnemu, który jest obecnie dostępny w bardzo wielu miejscach. Co to jest i jak konsolidacja może pomóc Ci wyjść z długów? Podpowiadamy.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, które można przeznaczyć tylko i wyłącznie na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Wyjątek stanowi sytuacja, w której ubiegasz się o konsolidację z dodatkową gotówką, którą można przeznaczyć na dowolny cel. W takim momencie możesz zarówno uregulować swoje długi, jak i przeznaczyć dodatkowe środki na bieżące potrzeby. Przed zdecydowaniem się na kredyt konsolidacyjny https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ warto dobrze zastanowić się, jakie zobowiązania powinny zostać połączone. Nie musisz bowiem łączyć ze sobą wszystkich długów, możesz skonsolidować tylko ich określoną część, która np. sprawia Ci największe trudności w spłacie.

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możesz połączyć ze sobą kredyty: gotówkowe, samochodowe, mieszkaniowe, ratalne czy też limity na kartach kredytowych i debety w rachunkach. W niektórych sytuacjach możliwa jest również konsolidacja chwilówek, czyli pożyczek pozabankowych. Po zdecydowaniu się na konsolidację w danym banku jego pracownicy zajmują się spłatą Twoich długów w różnych instytucjach. Ty z kolei będziesz musiał pamiętać o tym, aby spłacić jedną ratę. Ta zostanie oczywiście dopasowana do Twoich możliwości i będzie niższa niż suma tych, które spłacałeś do tej pory. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu spłaty.

Zdolność kredytowa a kredyt konsolidacyjny w banku

Jak wiadomo, zanim otrzymamy kredyt w banku, będziemy musieli przejść wnikliwą analizę zdolności kredytowej. Na zdolność kredytową ma wpływ wiele czynników takich jak m.in.: historia kredytowa, dochody, rodzaj zatrudnienia, wiek, stan cywilny itd. Niestety im gorsza jest Twoja zdolność kredytowa np. przez negatywne wpisy odnotowane w BIK, tym mniejsze będziesz miał szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej w banku.

Jeśli chcesz poddać swoje długi konsolidacji w banku, to warto o tym pomyśleć jeszcze zanim pojawią się opóźnienia w spłacie rat. Im lepsza będzie bowiem Twoja zdolność i historia kredytowa, tym łatwiej będzie Ci otrzymać korzystny kredyt konsolidacyjny. W razie problemów z uzyskaniem  korzystnego zobowiązania w banku warto jest skontaktować się z doradcą kredytowym Habza Finanse. Taki specjalista znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę i pomoże w całym procesie wnioskowania o kredyt.

Zdolność kredytowa jest kwestią, nad którą można pracować, dlatego nie musisz od razu załamywać się tym, że jest niska. Z biegiem czasu oraz spłacaniem raty kredytu konsolidacyjnego w terminie zwiększysz swoją wiarygodność w oczach banku i łatwiej będzie Ci otrzymać inne zobowiązania.

Podsumowanie

Kredyt konsolidacyjny może przynieść kredytobiorcy wiele korzyści. Przede wszystkim jest to duża wygoda, ponieważ musisz spłacać tylko jedną ratę, która jest dopasowana do Twoich możliwości finansowych. Jeśli jest Ci to potrzebne do tego, aby zapanować nad domowym budżetem, to rozejrzyj się za najlepszymi ofertami kredytowymi. Warto już wcześniej zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań – jeszcze zanim pojawią się poważne problemy w spłacie długów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here