program do fakturowania

Jesteś przedsiębiorcą i przeraża Cię rozliczanie faktur vat? Zapoznaj się z poniższym wpisem, aby dowiedzieć się jaki program do wystawiania faktur vat wybrać. Wystawianie dokumentów wcale nie musi być trudne. Programy sprawdzą się również dla początkujących przedsiębiorców, w tym jednoosobowych działalności. Sprawdź, jak łatwo można wystawić fakturę i jakie proste może być działanie programu.

Wystawianie faktur – o czym pamiętać?

Wystawianie faktur cyklicznych nie jest wcale ta prostym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Coraz więcej przedsiębiorstw odchodzi od samodzielnego rozliczania. Dla firm przygotowywany jest często pakiet przedsiębiorcy faktura vat. Programy posiadają wiele przydatnych funkcji dla przedsiębiorstw.

Programy dają możliwość wysyłania:

  • faktur eksportowych,
  • faktur walutowych,
  • faktur końcowych.

Programy obsługują również faktury cykliczne oraz faktury zaliczkowe. Świetnie sprawdzą się do firm o uproszczonej księgowości. Z pewnością nie będzie żadnych obaw, gdy będą potrzeby kontroli skarbowej.

W programach znajduje się baza kontrahentów, którą można szybko przejrzeć. Fakturę można wysłać prosto z aplikacji, bez logowania się do skrzynki e-mail. Dodatkowo można dodać do nich link do szybkich płatności, aby ułatwić Klientowi opłacenie usług firmy.

Czym powinien cechować się program do wystawiania faktur vat?

Dzięki programom do fakturowania można swobodnie prowadzić sprzedaż łącząc ją z obsługą magazynu. Dotyczy to wybranych opcji. Aplikacje dają możliwość korzystania z zestawu funkcji, które są dostępne w ramach jednej, dwóch lub trzech wersji programu. Wszystko jest skrojone, w stosunku do potrzeb klientów. Programy te w większości posiadają możliwość tworzenia baz danych. To właśnie w nich zbierane są informacje nt. kontrahentów i pozycji towarowych. Część z nich posiada funkcjonalność taką jak generowanie plików JPK_VAT, JPK_FA i JPK_MAG w razie kontroli skarbowej oraz fiskalizację sprzedaży na drukarkach.

Podstawą programu do faktur jest moduł sprzedaży (inaczej zwany fakturowaniem), który łączy się z modułem księgowym i znacznie ułatwia kwestię prowadzenia biznesu. Patrząc na inne przypadki programy mogą łączyć się również z zewnętrznymi systemami księgowymi. W większości przypadków możliwe jest również fakturowanie z magazynem z racji, że jest dostępny moduł magazynowy. Ułatwia to niewiarygodnie obsługę magazynu. Faktura vat możne być wystawiona w dowolnych walutach. Z pewnością możliwości programu są spore.

Ranking programów do faktur zaliczkowych znajdują się m.in. na stronie: https://www.rafsoft.net.

Program do fakturowania powinien mieć takie cechy jak:

  • prosta obsługa
  • możliwość wystawiania faktur różnego rodzaju
  • zapamiętywanie klientów
  • przechowywanie kopii zapasowych danych
  • wygodne rozwiązanie związane z obiegiem dokumentów

Dostęp do programu powinien być nieograniczony ze względu na czas i miejsce. W większości przypadków wystarczy smartfon, tablet lub też komputer, który ma dostęp do internetu. Dodatkowo niektóre z programów są darmowe. Ten sposób wystawiania dokumentów jest niezwykle intuicyjny.

Kolejną zaletą jest niezawodność takich programów i bezpieczeństwo danych. Możemy być pewni, że przy wystawianiu faktur, czy też paragonów fiskalnych nie dojdzie do żadnych problemów. Nie trzeba się martwić, czy sprzęt przestanie działać. Przykładowo typowe dyski komputerowe to zawodne rozwiązanie, które ulega awariom, a dane można skasować przez przypadek. W przypadku programów w chmurze nie ma takiego problemu. Informacje przechowuje się na niezależnych serwerach.

Program do fakturowania – jaki wybrać?

Programy do fakturowania mogą być podzielone według kilku kryteriów. Pierwszym z nich jest program do faktur, który instaluje się na komputerze w formie aplikacji. Drugim typem jest nowoczesny program webowy. Program do fakturowania on-line jest klasycznym przykładem SaaS – Software-as-a-Service, czyli oprogramowaniem jako usługa.

Przykładami systemów, których zadaniem tworzenia dokumentów kosztowych i można znaleźć w rankingach to: Faktura.pl, Faktura Small Business, FakturaXL, Subiekt 123, Comarch ERP XT, Fakturowo, Taxeon, InTaxo, Taxon, wFirma.pl. Ważne, aby wybrać prosty w obsłudze program, a wysyłanie faktur nie będzie więcej problemem.

Przykładem sprawdzonego programu jest Rafsoft. Więcej informacji znajdziecie pod linkiem https://www.rafsoft.net/program-do-faktur-start/.

W przypadku wszystkich programów niezwykle ważna jest automatyzacja. Można to zrobić z procesami w firmie. Taki program przeznaczony do fakturowania to z pewnością oszczędność czasu, który jest najcenniejszą walutą każdego przedsiębiorcy. Zaoszczędzisz sekundy, minuty, godziny i doby, które można spożytkować na inne działania, które pomogą rozwinąć firmę. Dlatego warto skorzystać – to często niezawodny program.

Decydując się na rozwiązanie sprawdzić go i postawić na darmowy program w wersji podstawowej. Często prosty program jest przez pewien czas darmowy.

Czy używacie aplikacji do fakturowania? Jaki dobry program polecacie dla przedsiębiorstw?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here