Dropshipping, czyli pomysł na biznes

Zarabianie w internecie to świetny sposób na to, aby nieco podreperować domowy budżet, jednak nie każda metoda okazuje się dobra. Wypełnianie ankiet czy też klikanie w reklamy jest praktycznie w ogóle nieopłacalne, dlatego też wato rozejrzeć się za czymś bardziej dochodowym. Świetną metodą, dzięki której można zarabiać przez internet, jest tzw. dropshipping, o którym warto dowiedzieć się nieco więcej.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to logistyczny model sprzedaży przez internet, który polega na przeniesieniu całego procesu wysyłki danego towaru na dostawcę. Jeśli chodzi o sklep internetowy, to jego rola w tym modelu sprowadza się wyłącznie do przyjmowania zamówień i przekazywania ich dostawcy, który odpowiedzialny jest za wysyłkę towaru do klienta.

Jak to wygląda w rzeczywistości?

Najważniejsze jest przede wszystkim to, iż zgodnie z polskim prawem decydując się na taką metodę zarabiania pieniędzy, należy prowadzić własną działalność gospodarczą. Gdy warunek ten zostanie już spełniony, należy znaleźć odpowiednią hurtownię i podpisać z nią umowę, co zazwyczaj odbywa się w elektroniczny sposób. W kolejnym kroku należy wybrać model sprzedaży, a do wyboru są obecnie dwie opcje, a mianowicie sprzedaż na allegro lub sklep internetowy. Sprzedaż poprzez allegro jest dosyć dobra, jednak panuje tam bardzo duża konkurencja i schodząc z cen, można naprawdę niewiele zarobić. Z tego właśnie względu warto zdecydować się na własny sklep internetowy, do którego należy wyeksportować produkty z bazy hurtowni za pomocą specjalnego pliku. Gdy klient dokona zakupu i przeleje pieniądze, zamówienie wraz z określoną kwotą pieniędzy należy przekazać hurtowni, która po skompletowaniu zamówienia dokona do klienta wysyłki zamówionego przez niego towaru. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim odpowiedni marketing polegający na sprowadzeniu do sklepu potencjalnych klientów. Jeśli sklep będzie się bardzo dobrze rozwijał, to warto pomyśleć o tym, aby wysyłać towary od siebie, co wiąże się oczywiście z posiadaniem magazynu, gdyż może zdarzyć się tak, iż hurtowni powinie się noga, co może okazać się bardzo niekorzystne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here