Jak założyć bloga?

Blog to dziś powszechność, jednak aby odnieść sukces oraz znaleźć znaczącą liczbę stałych czytelników należy posiadać odpowiedni oraz oryginalny pomysł, który zachęci nowe osoby do obserwowania i chętnego odwiedzania go. Jak więc założyć bloga, aby nie zginął w czeluściach Internetu? To proste!

Prowadzenie bloga początkowo wiąże się z brakiem zysków, jednak według ostatnich danych szacunkowych prawie siedemdziesiąt procent blogerów potrafi zarobić na swojej pisaninie od kilkuset złotych w górę na miesiąc, co oznacza, iż blogowanie jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Jeśli blog będzie odpowiednio prowadzony, według indywidualnego pomysłu, wówczas jego popularność wzrośnie, natomiast zyski – pójdą w górę.

Gdzie założyć bloga?

Istnieją platformy darmowe, takie jak blogspot.com czy też blog.onet.pl, jednak nie wzbudzają one zbyt dużego zaufania – opanowane przez osoby młode i nieznające się na pisaniu coraz rzadziej są wybierane jako platformy do blogów profesjonalnych. Co więcej – takowe firmy mogą w dowolnej chwili usunąć stronę, bądź wykorzystać wpisy jako własne, co jest zawarte w umowach wstępnych. Najlepszym więc rozwiązaniem będzie platforma WordPress.com, posiadają bardzo łatwy w obsłudze oraz czytelny system, jak też – co ważniejsze – różnorodne szablony, które można bez trudu zmodyfikować według własnego pomysłu (od czcionki po dowolne wtyczki).

Blog na WordPressie można założyć za sprawą zaledwie paru kroków:

1. Wpierw wystarczy pobrać WP z oficjalnej strony;
2. Rozpakować archiwum i umieścić odpowiednie pliki we właściwych miejscach;
3. utworzyć bazę danych, w której przechowywane będą wpisy;
4. Rozpocząć instalację admina, gdzie należy podać nazwę użytkownika oraz bazę danych wcześniej już utworzoną;
5. Cieszyć się własnym blogiem.

Na koniec zostanie jeszcze tylko dobór odpowiedniego do bloga szablonu, które również można pobrać w wersji darmowej ze strony WordPress, a następnie dopasować wszystko pod tematykę, a także wybrać interesujące wtyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here