Eleganckie chodniki dywanowe

Przedpokój to wizytówka domu i w związku z tym warto zadbać o jego estetyczne urządzenie. Należy też jednak pamiętać o tym, że korytarz jest jednocześnie pomieszczeniem, które wymaga bardzo praktycznego wyposażenia. Wynika to z takiego oczywistego względu, że do przedpokoju wchodzimy w nie zawsze czystym obuwiu ze dworu, jak również z tego powodu, że hol jest najbardziej narażony na wychłodzenie.

Ciepło, czysto i przytulnie

Jednym z ważnych elementów wyposażenia przedpokoju, obok wieszaka, lustra czy szafy, będzie na pewno chodnik dywanowy. Położenie dopasowanego do wystroju wnętrza wzorzystego chodnika na posadzce w korytarzu wejściowym dopełni aranżację i podkreśli jej indywidualny charakter oraz doda przytulności całemu pomieszczeniu. Wszędzie tam, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego chodnik dywanowy ograniczy też straty ciepła. Dodatkowy pożytek z chodnika w przedpokoju to ochronienie posadzki przed widocznymi zabrudzeniami. Oczywiście chodniki dywanowe należy odkurzać i od czasu do czasu czyścić na mokro, jednak doraźnie chronią one na przykład jasną terakotę czy drewnianą mozaikę przed rzucającymi się w oczy śladami butów, które nigdy estetycznie się nie prezentują.

Efektowna klatka schodowa

Chodniki dywanowe sprawdzają się nie tylko w przedpokojach, ale również na schodach. Rozpostarcie i przymocowanie pasującego do aranżacji wnętrza chodnika dywanowego na stopniach schodowych sprawi, że schody, jak i cała klatka schodowa zyskają zupełnie inny wygląd. Chodnikiem można rozświetlić pomieszczenie lub nadać mu nowy styl, na przykład vintage czy rustykalny – takie znajdziesz w naszym sklepie: https://www.topworld.pl/produkty/chodniki,2,7128

Zalety rozłożenia chodnika na klatce schodowej nie ograniczają się do względów estetycznych. Chodniki dywanowe zdecydowanie wytłumiają hałas towarzyszący przemieszczaniu się po schodach, co w zaciszu domowym jest kolejnym plusem. Chodnik ponadto chroni stopnie drewniane przed zniszczeniem, a w przypadku schodów betonowych wyłożonych terakotą sprawia, że schody nie są już nieprzyjemnie chłodne w porze zimowej czy jesienią.

Motywy orientalne i geometryczne

Wełniane lub akrylowe chodniki dywanowe, jeśli tylko zostaną odpowiednio wkomponowane w wystrój domu, stanowią niebanalną ozdobę klatki schodowej i holu wejściowego. W starannie dobranej kolekcji chodników dywanowych sklepu internetowego Topworld.pl znalazły się modele w ornamenty wschodnie, które znakomicie skomponują się z klasyczną aranżacją wnętrz, oraz chodniki w stonowanej kolorystyce we wzory geometryczne, pasujące do mieszkań urządzonych nowocześnie, na przykład w modnym stylu industrialnym czy minimalistycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here