Jakie korzyści daje przeniesienia firmy do Anglii?

0
5331

Polscy przedsiębiorcy, szukając najlepszych rozwiązań podatkowych i formalnych, już od wielu lat przenoszą swoje firmy do Anglii, gdzie mogą liczyć na niższe podatki i mniej biurokracji. Jakie dokładnie korzyści daje przeniesienie firmy do UK?

Wolność biznesowa, przejrzyste prawo i proste podatki to zalety, które przyciągają polskie firmy do Anglii. Według nowych szacunków Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii ponad 60 tys. polskich przedsiębiorców prowadzi biznes w Wielkiej Brytanii, a ich liczba wciąż rośnie. Dziś przyglądamy się głównym przyczynom tego zjawiska.

Kto najczęściej przenosi firmę do Anglii?

Wielka Brytania to atrakcyjny kierunek dla spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych w branżach takich jak programowanie, grafika, blogging, e-commerce oraz branża nowych mediów. Najpopularniejszą formą prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii jest spółka limited, czyli angielski odpowiednik polskiej sp. z o.o: https://www.admiraltax.pl/firma-w-anglii.

Coraz chętniej firmę do Anglii przenoszą także sprzedawcy działający głównie w sieci – sklepy internetowe chcące sprzedawać towar na zagranicznych portalach aukcyjnych. Co ciekawe, choć Spółka limited zarejestrowana w Wlk. Brytanii nie ma obowiązku posiadania konta w brytyjskim banku, jednak wielu przedsiębiorców decyduje się założyć konto międzynarodowe typu Borderless Account lub Revolut. Powodem jest łatwiejsze operowanie płatnościami w serwisach typu PayPal lub Ebay.

Składki ZUS w Polsce i na Wyspach

W Wielkiej Brytanii jeśli nie zarabiasz wystarczająco dużo, w ogóle nie płacisz składki na ubezpieczenie społeczne. Jak to działa? Wysokość stawek ubezpieczenia społecznego (National Insurance) uzależniona jest od sytuacji finansowej firmy. Mając nieregularne przychody nie musisz się obawiać, że nie zarobisz na składkę ZUS (od 2019 r. w Polsce wynosić ona będzie ok. 1320 zł miesięcznie). W Anglii przedsiębiorcy, którzy po opłaceniu wszelkich kosztów prowadzenia działalności nie osiągnęli zysku rocznego przynajmniej 6 205 funtów (około 29 400 złotych), są zwolnieni ze składki ubezpieczeniowej.

Dlaczego polscy przedsiębiorcy rejestrują firmy w Wielkiej Brytanii?

Na Wyspy przyciąga polskich przedsiębiorców wysoka kwota wolna od podatku, długi okres przewidziany na zapłacenia podatku za ubiegły rok (9 miesięcy), przejrzysty proces załatwiania formalności, zrozumiałe prawo oraz składki na ubezpieczenie społeczne uzależnione od dochodu.

Jedną z firm, które pomagają polskim przedsiębiorcom przenieść firmę do Anglii jest AdmiralTax. Firma ta działa na rynku od kilkunastu lat i posiada niezbędne certyfikaty oraz uprawienia pozwalające jej prowadzić księgowość podmiotów gospodarczych. W firmie tego typu wszystkie sprawy dotyczące założenia i księgowości spółki możesz załatwić w jednym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here