finansowanie faktur

Przedsiębiorca, który zmaga się z problemami z płynnością finansową może skorzystać z wielu rozwiązań aby pomóc sobie w tym trudnym czasie. Jednym z nich jest finansowanie faktur, czyli faktoring. Takie rozwiązanie cieszy się dużym powodzeniem z uwagi na szybkość i elastyczność zagadnienia. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zamienieniu faktury na gotówkę należy dokładnie dowiedzieć się na czym polega i czym jest finansowanie faktur.

Finanse w firmie

Wielu przedsiębiorców prowadzi interesy, w których kredytowanie kontrahentów jest czymś normalnym a wręcz w niektórych przypadkach obowiązkowym warunkiem do zawarcia współpracy. Dzieje się tak przede wszystkim w branży transportowej, budowlanej czy handlowej. W przypadku takich przedsiębiorstw wystawianie faktur z terminem odroczonym nawet o kilka miesięcy do przodu nie jest rzeczą nadzwyczajną. Ma to jednak swoje oczywiste minusy.

Jeśli przedsiębiorstwo współpracuje z wieloma kontrahentami lub odroczenia płatności oczekuje od firmy jej strategiczny klient to sytuacja jeśli chodzi o płynność finansową przedsiębiorstwa może być trudna do utrzymania. Właściciela doskonale widzą, że nawet chwilowa utrata płynności finansowej w ich firmie może skutkować poważnymi problemami lub w skrajnych przypadkach doprowadzić do bankructwa.

Jeśli sprawdzi się najczarniejszy scenariusz i firma będzie potrzebować dodatkowej gotówki kredyt w banku wydaje się najodpowiedniejszą i sprawdzoną opcją. Jednak należy pamiętać, że uzyskanie kredytu wymaga od właściciela dobrej zdolności kredytowej oraz zazwyczaj cała procedura sprawdzania dokumentów i wypłaty środków może długo potrwać.

Oferta finansowania faktur

W przypadku gdy zależy nam na czasie dobrym rozwiązaniem może okazać się finansowanie faktur od PragmaGO, czyli faktoring. Jest to łatwa i elastyczna usługa pozwalająca na odzyskanie środków zamrożonych na fakturach z odroczonym terminem płatności. Skutkuje to tym, że przedsiębiorca nie musi czekać kilku miesięcy na swoją gotówkę – sprzedaje fakturę firmie faktoringowej i od ręki otrzymuje pieniądze. Ważne jest też to, że otrzymaną gotówkę może przeznaczyć na dowolny cel, ponieważ cała transakcja nie jest obciążona umową o konkretnym charakterze jak to zazwyczaj bywa przy braniu kredytu w banku.

Następne nasuwające się pytanie to, jaki jest koszt finansowania faktury? Na odpowiedź składa się wiele elementów takich jak : wysokość przyznanego limitu, okres i typ finansowania oraz prowizja finansowa od finansowania faktury.

Jeśli twoje przedsiębiorstwo potrzebuje właśnie takiej pomocy sfinansuj fakturę w PragmaGO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here