O ekonomii w księgarni Spółdzielni Ogniwo

0
388

Jeśli poszukujesz książek z zakresu lewicowej ekonomii w Krakowie skieruj swoje kroki do Spółdzielni Ogniwo przy Smolki 11a w krakowskim Podgórzu. W Ogniwie znajdziesz książki wydawane między innymi przez Wydawnictwo Ekonomiczne Heterodox, Krytykę Polityczną czy Książkę i Prasę.

Kupione w Ogniwie książki możesz wręczyć w prezencie swoim bliskim albo po prostu podarować sobie. Książki ekonomiczne dostępne w ofercie Spółdzielni Ogniwo są napisane prostym językiem, i pomagają zrozumieć otaczający nas świat. Dzięki nim zrozumiesz na czym polegają mechanizmy kryzysu finansowego i jak państwo może stabilizować wolny rynek. Doskonałym uzupełnieniem książek ekonomicznych będą książki poświęcone feminizmowi, zmianom klimatu, czy szeroko pojętej myśli postępowej. Gospodarki nie da się po prostu rozpatrywać w oderwaniu od polityki społecznej.

Jeśli poszukujesz książki o podstawach ekonomii, warto sięgnąć po 23 rzeczy, których nie mówią Ci o kapitalizmie, autorstwa Ha-Joon Changa, wydaną przez Krytykę Polityczną, która obala mity dotyczące pensji dyrektora, przedsiębiorczości w krajach rozwijających się, gospodarki planowej, komunizmu oraz wpływu wynalazków na gospodarkę. Wyjaśnia też podstawowe pojęcia i mechanizmy ekonomiczne. Jeśli będzie Ci mało, sięgnij także po Ekonomia. Instrukcja obsługi tego samego autora.

Ekonomia obwarzanka Kate Raworth to proste i nowatorskie podejście do ekonomii. Pokazuje jak ważną rolę w ekonomii pełnią obrazy i jak za sprawą obwarzanka wykreślić nowy schemat gospodarki, która z jednej strony będzie uwzględniać społeczny dobrobyt, a z drugiej szanować równowagę i zasoby środowiska naturalnego.

Na półkach Spółdzielni Ogniwo znajdziecie też książki wydawnictwa Heterodox. Na uwagę zasługują przede wszystkim bestsellerowe książki Mariany Mazzucato, Przedsiębiorcze państwo i Wartość wszystkiego, ale w ofercie Heterodoxu znajdziecie też inne pozycje wykraczające poza schemat ekonomii neoklasycznej.

Wiele emocji w ostatnim czasie wzbudziła niewielka, ale ważna książka Pavliny Tchernevej W sprawie gwarancji zatrudnienia

Jeśli chodzi o książki o ekonomii dla najmłodszych, na uwagę zasługuje pozycja: Klasy społeczne istnieją od Wydawnictwa TAKO, które wydaje też książki poświęcone zagadnieniom płci i władzy. Poważne tematy podane są w przystępnej formie i świetnej oprawie graficznej.

Całą ofertę możecie sprawdzić tutaj: https://sklep.ogniwo.org/pl/c/Ekonomia/23

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here