magazyn

Część z naszego społeczeństwa zaczyna myśleć o prowadzeniu własnej firmy, czyli własnego biznesu. Dla takich ludzi po dłuższym czasie przyda się miejsce do przechowywania swoich towarów oraz dokumentów. Do obu wymienionych przed chwilą kategorii przyda się magazyn logistyczny. Taki magazyn służy do przechowywania większej ilości towarów wykorzystywanych w biznesie.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia

Żeby znaleźć takie magazyny, które tylko czekają na to aby ktoś je wynajął wystarczy jedynie wyszukać w internecie frazę: “powierzchnie magazynowe do wynajęcia” – to powinno wystarczyć aby pożądany magazyn znaleźć. Można również szukać takich powierzchni lokalnie, lecz najprościej i najszybciej będzie przez internet, tam takie magazyny do wynajęcia są na wyciągnięcie ręki. Aby wybrać jak najlepszy magazyn trzeba sprawdzić to czego wymagamy od takiej powierzchni, czyli wysokość potrzebnego budynku, rodzaj przechowywanych towarów i tak dalej. W takich magazynach powinny znajdować się pewne niezbędne rzeczy, czyli:

1. Regały magazynowe np. paletowe, ramowe, wspornikowe i dynamiczne, np. przepływowe i tym podobne.

2. Magazynowe wózki transportowe, czyli na przykład: paletowe, widłowe, skrzyniowe, dwukołowe czy platformowe. W większości profesjonalnych powierzchni służących do magazynowania stosuje się więcej niż jeden rodzaj takich wózków magazynowych.

3. Formy składowania przedmiotów, mam tutaj na myśli palety itp.

4. Narzędzia do zabezpieczania towarów (owijarki używające folii są najlepsze, ponieważ są szybkie i skuteczne). Zaliczyć możemy tu też stoły robocze używane do pakowania na których znajdą się stojaki na papier, folię, nożyczki, noże itd.

5. Urządzenia do identyfikacji oraz znakowania towarów, czyli wagi, czytniki, kody qr, terminale danych. Są one przydatne gdy dając przykład chcemy szybko znaleźć położenie towaru/produktu, który chcemy wysłać do klienta toteż sprawdzić ile produktów danej kategorii nam zostało, czyli zapisywanie wszystkich zmian w systemie.

Ochrona magazynu i bezpieczeństwo pracowników w paru podpunktach:

– System antywłamaniowy: Taki magazyn powinien posiadać bardzo ważną rzecz, która ochroni nas przed kradzieżą towarów, czyli między innymi kamery z podglądem na żywo. Powinny też być czytniki na identyfikatory pracowników, które są bardzo przydatne.

– System ochrony przeciwpożarowej w postaci gaśnic lub natrysków wodnych.

– BHP (Bezpieczeństwo i Higiena Pracy) w postaci szkoleń i wyposażenia ochronnego dla zatrudnionych do pracy w magazynie.

– Osoba posiadająca owy magazyn ma obowiązek cyklicznie sprawdzać regały magazynowe i wózki transportowe oraz zapewniać wyżej wymienione szkolenia BHP.

Wracając do budowy takiego budynku przeznaczonego do magazynowania towarów zazwyczaj przypomina prostokąt w proporcjach 3:5 lub 2:3. W zależności od przeznaczenia takiego magazynu wysokość oraz wielkość będzie się znacznie zwiększać.

Rozpoczynając swój biznes można na samym początku, zamiast magazynu używać przykładowo własnego garażu, ale z rozwojem firmy zdecydowanie warto zaopatrzyć się w mniejszy lub większy magazyn. Zależy to tylko i wyłącznie od rozwoju i wartości danej firmy, w formie przykładu popatrzmy na magazyny amerykańskiej firmy Amazon – są one bardzo mocno rozbudowane, modernistyczne oraz zautomatyzowane.

Magazyny logistyczne

Aby mieć w posiadaniu magazyn logistyczny nie trzeba wcale takiego kupować lub budować, a za to można go wynajmować tak samo jak mieszkanie bądź samochód, co jest dosyć sporym ułatwieniem życia w dzisiejszych czasach. W takim czasie można sprawdzić jak będzie rozwijał się biznes, a w razie większej potrzeby można wynająć następny magazyn.

Wynajmując magazyn można napotkać się na to, że będzie on posiadał już pracowników, którzy będą wykonywali dalszą dystrybucję towaru, przeładunek lub co-packing (pakuje produkty dla swoich klientów, usługi pakowania i etykietowania różnych rodzajów produktów), przykładem będzie: żywność, farmaceutyki, produkty gospodarstwa domowego, produkty przemysłowe. Może posiadać w zanadrzu również parking dla pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here