Prowadzisz firmę? Rozwiń ją, wykorzystując dotacje unijne

Kilka lat temu otworzyłeś żłobek lub klub malucha, a teraz zastanawiasz się na rozszerzeniem oferty? Jeżeli nie posiadasz wystarczających oszczędności, aby zrealizować plany, to wcale nie musisz sięgać po kredyt – możesz wykorzystać dotacje unijne.

Z pewnością słyszałeś o dotacjach unijnych, ale być może – błędnie – zakładasz, że są one przeznaczone wyłącznie dla osób planujących założenie działalności gospodarczej. Okazuje się, że aktualnie z funduszy europejskich mogą skorzystać także osoby będące już przedsiębiorcami. Korzystając z bezzwrotnych dofinansowań, również ty możesz rozwinąć prowadzoną działalność gospodarczą, możesz też stać się bardziej konkurencyjny niż dotychczas.

Gdzie szukać informacji o dotacjach?

Nie interesowałeś się wcześniej zagadnieniem dotacji unijnych? Musisz wiedzieć, że dziś w sieci znajdziesz kilka bardzo dobrych baz, w których są publikowane informacje właśnie o możliwości pozyskania środków z źródeł unijnych. Jedną z takich stron jest: https://www.ideabank.pl/dotacje-unijne-fundusze-dla-firm.

Na powyższej stronie znajdziesz intuicyjną w obsłudze wyszukiwarkę dotacji. Aby znaleźć taką, która cię interesuje, wystarczy, że określisz:

  • czy prowadzisz już firmę, czy też zamierzasz taką dopiero założyć,
  • województwo, w którym prowadzisz lub masz zamiar prowadzić działalność,
  • cel dotacji (np. zakup usług doradczych),
  • swój status zawodowy,
  • branżę, w której działasz lub masz zamiar działać.

Po znalezieniu dotacji, którą jesteś zainteresowany, wystarczy tylko sprawdzić, jakie dokumenty musisz złożyć wraz z wnioskiem i do kiedy.

Co zyskasz, otrzymując dotację?

Załóżmy, że prowadzisz klub malucha lub żłobek na terenie województwa śląskiego. Jeżeli chcesz rozszerzyć prowadzoną działalność gospodarczą, to możesz skorzystać z dotacji na rozszerzenie prowadzonej działalności. Przykładem jest dotacja z PRO Śląskie 8.1.3. Zapewnienie dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do 3 lat (więcej: https://www.ideabank.pl/rpo-slaskie-8-1-3-zapewnienie-dostepu-do-uslug-opiekunczych-nad-dziecmi-do-3-lat-osi).

W ramach tej dotacji możesz otrzymać nawet 88% potrzebnych ci środków na utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi. Dotacja może zostać przeznaczona również na pokrycie kosztów związanych ze świadczeniem usługi opieki nad dziećmi do lat 3 dla osób, którym sytuacja materialna nie pozwala skorzystać z oferty takich placówek.

Gdy nie prowadzisz firmy

Nie prowadzisz działalności gospodarczej, ale chciałbyś? Musisz wiedzieć, że o dotację ze środków unijnych może starać się również osoba bezrobotna. Jeżeli szukasz pracy, ale nie możesz jej znaleźć, to może czas stworzyć sobie stanowisko pracy?

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą skorzystać m.in. z tej dotacji: https://www.ideabank.pl/rpo-swietokrzyskie-10-4-2-wsparcie-rozwoju-przedsiebiorczosci-poprzez-zastosowanie-instrumentow-bezzwrotnych-zit-projekty-konkursowe. Sięgając po pieniądze z tego programu, możesz otrzymać wsparcie w formie bezzwrotnej, które spożytkujesz na zakup niezbędnych ci sprzętów, możesz również skorzystać ze wsparcia doradczo-szkoleniowego.

Czy wiesz już, o jaką dotację będziesz się ubiegał?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here