Romantyczny, pieszczotliwy, czy intensywny

Wiele ludzi sama nie wie jaki rodzaj seksu jest im bliższy, czy ten romantyczny oparty na pieszczotach, czy może ten bardziej intensywny opierający się tylko i wyłącznie na fizycznych doznaniach. Wynika to przede wszystkim z tego, że bardzo często ludzie wpadają w pewien schemat i tkwią w nim, ponieważ jest im łatwiej.

Dodatkowo bardzo często ludzie zwracają uwagę nie tylko na swoje potrzeby, ale także na to jak społeczeństwo postrzega daną sytuację. Z tego względu, kobiety zapytane o seks, najczęściej odpowiadają, że lubią, gdy jest on romantyczny, delikatny i intymny. Panowie z kolei nie powiedzą, że lubią się przytulać, ich społecznie narzuconą rolą będzie postrzeganie seksu jako intensywnego aktu, gdzie bliskość nie odgrywa dla nich większego znaczenia.

Trzeba jednak zastanowić się, czy nie istnieje coś pomiędzy romantycznym a intensywnym seksem. Czy zawsze należy wybierać między którymś z nich?

Oczywiście, że istnieje, a te osoby, które myślą, że nie są w ogromnym błędzie! Udany seks nie istnieje bez żadnej z tych odsłon. W życiu chodzi o umiar i tak samo jest w tym przypadku. Równowaga w związku wymaga doświadczania różnych doznań.

Artykuł ten ma na celu przedstawienie każdemu złotego środka, który powinni wykorzystać w swoim życiu seksualnym. Powstał on na bazie innego, bardzo ciekawego wpisu, który można znaleźć tutaj https://erektoportal.pl/romantyczny-sex-pieszczotliwie-intensywnie/ .

Pieszczotliwy seks – o co w nim chodzi?

Pieszczoty w większości przypadków, panom kojarzą się z czymś, co na pewien sposób uwłacza ich godności. Postrzegają oni seks jako gwałtowny sposób uwolnienia swoich emocji. Stąd zwykło się myśleć, że preferują oni właśnie taką formę współżycia.

Z kolei panie spostrzega się jako te preferujące dany rodzaj seksu. Przecież w końcu cenią one sobie najbardziej bliskość podczas stosunku. A więc w ich przypadku trzymanie się za rączkę, przytulanie czy patrzenie w oczy, jest podstawą udanego seksu.

Powyżej widać, totalnie dwa różne spojrzenia na seks. Jednak czy rzeczywiście tak jest, czy to właśnie społeczeństwo spowodowało sytuację, w której ludzie zmuszeni są tak to postrzegać?

Nie ma co ukrywać, zdecydowanie ten artykuł skłania się bliżej drugiej odpowiedzi. Nie zawsze ten impulsywny, gwałtowny seks przynosi panom taką samą radość, a paniom nie zawsze odpowiada schemat obchodzenia się z nimi jak z jajkiem. A więc gdzie tkwi złoty środek i co powoduje, że dla obydwu stron seks będzie udany?

Krok pierwszy – gra wstępna

Gra wstępna jest idealnym rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności seksualnej dla każdej ze stron! Jest to moment, w którym następuje powolne rozpalanie pożądania. Podniecenie stopniowo narasta i para jest gotowa przejść do rzeczy.

Okazuje się bowiem, że pieszczoty nie tylko potrafią działać pozytywnie na panie, ale także panów potrafią rozpalić do czerwoności. W zależności od tego, co preferują kochankowie, gra wstępna może przyjąć różne oblicza. Czasami chwila poświęcona na rozpalenie kochanków, może skutkować naprawdę znakomitym seksem!

W pieszczotach nie ma nic złego, w zależności od humoru, para może postawić na bardziej pieszczotliwą grę wstępną, albo też troszeczkę ostrzejszą. Wariant zależy tak naprawdę od tego, czego na daną chwilę potrzebują. Stwierdzenie, że tylko kobiety potrzebują pieszczot, jest najbardziej błędnym stwierdzeniem na świecie. Każda, ale to każda kobieta lubi zaszaleć! Problem, w tym, że nie zawsze panowie pozwalają im na to!

Krok drugi – stawiane na potrzeby partnera

Kolejnym krokiem do udanego seksu, jest pozbycie się swojego wewnętrznego egoizmu. Każda osoba ma swoje potrzeby, co więcej w zależności od humoru, dnia czy samopoczucia mogą one być inne. Ważnym jest, aby zwracać uwagę na potrzeby swojego partnera i zadbać o nie. Czasami romantyczna i delikatna gra wstępna tak jak wcześniej może okazać się kluczem do sukcesu.

Można ją oczywiście urozmaicić i zadbać o cały jej klimat, stawiając na świece, masaż czy kąpiel. Nie ma nic w złego w tym, aby zadbać, żeby ten moment był wyjątkowy. Wówczas zarówno panie, jak i panowie będą w stanie uzyskać miłosne uniesienie.

Krok trzeci – zwiększenie intensywności doznań

Kolejnym krokiem po udanej grze wstępnej, jest zabranie się do rzeczy … Para na tym etapie powinna być już wystarczająco podniecona, aby zacząć się kochać. Tu już obowiązują inne zasady. W momencie, gdy pierwsza część kontaktu była oparta na romantyczności i delikatności, teraz czas na drugą stronę medalu – intensywny seks. Potrzeba romantyzmu została zaspokojona u kochanków w poprzednim etapie, a więc czas przejść do kolejnego …

 

Krok czwarty – elastyczność zachowania

Błędne postrzeganie udanego seksu wynika ze schematów, które zostały narzucone przez społeczeństwo. Aby móc naprawdę czerpać radość ze współżycia należy o nich zapomnieć. Każda osoba powinna przede wszystkim kierować się swoim potrzebami oraz potrzebami drugiej osoby w związku. Mężczyźni powinni przestać postrzegać kobiety jako te nieśmiałe i delikatne, panie natomiast powinni przestać myśleć o panach jako o barbarzyńcach.

Dlaczego?

Dlatego, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Wiele przeprowadzonych badań pokazuje, że kobiety lubią, a wręcz pragną doświadczać intensywnego seksu. Co więcej, lubią się nawet wykazać dominacją w łóżku! Takie zachowanie sprawdzi się, o ile panowie wykażą się odpowiednim zachowaniem, w którym to będą elastycznie reagować na potrzeby swojej kobiety. Bardzo często może zdarzyć się sytuacja, w której kobieta miałaby ochotę na ostrzejszy seks, jednak trochę się wstydzi i potrzebuje do tego zachęt.

Tak samo jest w przypadku panów, oni również lubią się przytulać i doświadczać bliskości. Nie zawsze mają oni ochotę na szybki numerek czy intensywny seks, oni również pragną trochę romantyzmu. W takim scenariuszu panie również powinny być elastyczne i reagować na potrzeby swojego partnera.

Najważniejsza jest rozmowa!

Może wyda się to zaskakujące, ale udany seks pomiędzy partnerami będzie dopiero wtedy, gdy zaczną się oni wzajemnie słuchać. Aby zaczęli zwracać oni uwagę wzajemnie na swoje potrzeby, w pierwszym kroku muszą się o nich dowiedzieć.

Seks już dawno przestał być tematem tabu, a więc żadna osoba w związku nie powinna czuć się skrępowana, rozmawiając o nim. Taka rozmowa może przenieść życie seksualne pary na totalnie nowy poziom. Określenie swoich fantazji lub jasne sprecyzowanie co im się podoba, a co nie uniknie kolejnych rozczarowań w łóżku i sprawi, że para szybciej zacznie z niego czerpać maksymalną radość.

Bardzo często dwoje kochanków może nawet nie zdawać sobie sprawy o fantazjach, które towarzyszą drugiej osobie. Stąd rozmowa jest kluczowym krokiem, który powinien zostać wprowadzony na samym początku.

Jeżeli w związku występuje jakikolwiek inny problem związany z zaburzeniami seksualnymi, osoby, które na nie cierpią, powinny jak najszybciej znaleźć na nie rozwiązanie, ponieważ nieleczone dysfunkcje same nie znikną.

Źródło – https://erektoportal.pl/romantyczny-sex-pieszczotliwie-intensywnie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here