Zakup aukcji przez Internet krok po kroku

Chciałbyś kupować akcje przez Internet, ale nie wiesz, jak zacząć? Mimo że sytuacja na rynku kapitałowym nie jest łatwa, to paradoksalnie właśnie teraz jest najlepszy czas, żeby wejść na giełdę: wkrótce może pojawić się wiele okazji inwestycyjnych, stąd warto wiedzieć, jak, krok po kroku zakupić akcje przez Internet.

Jak zacząć inwestować na rynku akcji?

Jeśli szukasz wskazówek, jak zakupić akcje przez Internet i zacząć inwestować na giełdzie, to:

– określ, jaką kwotę możesz zainwestować, żeby nie utracić płynności finansowej. Pamiętaj, że inwestowanie na giełdzie zawsze wiąże się z ryzykiem utraty całości lub części przeznaczonego kapitału. Warto więc korzystać z tych środków, które nie są niezbędne do zaspokojenia bieżących potrzeb;

– zbuduj szczegółowy plan inwestycyjny;

– załóż rachunek maklerski, a następnie wpłać wymaganą, co najmniej minimalną kwotę depozytu;

–  wybierz wiarygodnego brokera;

– zwróć uwagę na wysokość prowizji. Ma to znaczenie głównie w przypadku osób, które generują duży obrót na swoich rachunkach: może przynieść stosunkowo duże oszczędności już w ciągu roku.

Jak zakupić akcje przez Internet? Wskazówki krok po kroku

Kupno i obrót akcjami giełdowymi jest obecnie możliwy bez konieczności wychodzenia z domu. Wskazówki, jak to zrobić, znajdziesz poniżej, argumenty, dlaczego –  w tym artykule.

Jak zakupić akcje przez Internet? Załóż rachunek maklerski

Założenie rachunku maklerskiego trwa stosunkowo krótko: wielu brokerów oferuje możliwość jego otwarcia za pośrednictwem Internetu. Takie rozwiązanie jest bezpieczne i wyraźnie przyspiesza procedurę, oszczędzając czas brokera i inwestora. Wymaga wyłącznie:

– uzupełnienia unijnego formularza MiFID, którego celem jest weryfikacja poziomu wiedzy potencjalnego inwestora i ocena ryzyka w zakresie inwestycji;

– poświadczenia swojej tożsamości (np. za okazaniem dowodu osobistego);

– przesłania wymaganych dokumentów;

– często, lecz nie standardowo: wykonania przelewu potwierdzającego.

Jak zakupić akcje przez Internet? Wpłać depozyt

Należy pamiętać, że założenie konta maklerskiego nie jest równoznaczne z jego uruchomieniem. Żeby tak się stało, należy je zasilić środkami pieniężnymi, np. za pośrednictwem przelewu bankowego, zleconego z prywatnego konta. Dyspozycję możesz zlecić np. za pomocą aplikacji mobilnej. Minimalną wymaganą kwotę tzw. depozytu wskazuje dana instytucja finansowa. Depozyt może być w całości przeznaczony na nabywanie akcji.

Jak zakupić akcje przez internet? Składanie zleceń

Digitalizacja handlu na giełdzie zagwarantowała inwestorom możliwość składania zleceń z dowolnego miejsca na świecie, które ma dostęp do sieci. Oznacza to, że zakup akcji przez Internet jest jak najbardziej możliwy. W tym celu inwestor powinien:

– założyć i zasilić konto maklerskie kwotą równą co najmniej kwocie minimalnego wymaganego depozytu;

– zalogować się bezpośrednio na platformę inwestycyjną i wybrać jeden z dostępnych instrumentów finansowych;

– złożyć i zatwierdzić dyspozycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here