Czym są billboardy reklamowe i jakie mamy rodzaje?

Bilbordy to inaczej tablica reklamowa o dużych rozmiarach. Często służy do eksponowania zmieniających się treści, tekstów reklamowych . Zazwyczaj treści, które znajdują się na bilbordzie są drukowane na papierze Blueback. Papier ten ma posiada niską trwałość i tym samym jest łatwy do montażu jak i demontażu co jest niebywałym atutem. Jest 5 podstawowych wymiarów bilbordów. Pierwszy format europejski to 504cm x 238cm, drugi to 400cm x 300cm, trzeci 600cm x 300cm, czwarty wynosi 12m x 3m – 36m2 i ostatni ma wymiary 12m x 4m – 48m2.

Bilbordy to inaczej tablica reklamowa o dużych rozmiarach. Często służy do eksponowania zmieniających się treści, tekstów reklamowych . Zazwyczaj treści, które znajdują się na bilbordzie są drukowane na papierze Blueback. Papier ten ma posiada niską trwałość i tym samym jest łatwy do montażu jak i demontażu co jest niebywałym atutem. Jest 5 podstawowych wymiarów bilbordów. Pierwszy format europejski to 504cm x 238cm, drugi to 400cm x 300cm, trzeci 600cm x 300cm, czwarty wynosi 12m x 3m – 36m2 i ostatni ma wymiary 12m x 4m – 48m2.

Pierwszym rodzajem bilbordu jest bilbord ścienny- jest on wykonany z blaszanych paneli posiada on przymocowania i wzmocnione uchwyty. Bilbord ten zostaje zamontowany na elewacji budynku.

Drugim rodzajem jest bilbord statyczny– jest to forma tablicy reklamowej zazwyczaj jest on usadzony głęboko w ziemi i podtrzymują go słupy.

Trzecim rodzajem jest bilbord przestawny– który nie jest trwale związany z gruntem. Jest on np. przymocowany do ziemi i obciążają go dodatkowe betonowe obciążniki.

Bilbord mobilny- to kolejny pomysł jak prezentować reklamę. Konstrukcja nie jest na stałe związana z gruntem, tylko jest osadzona przyczepie. Można bez problemy przyczepić bilbord do samochodu, który będzie prezentował daną reklamę w krótkim czasie.

Bilbord tradycyjny nieoświetlony- to następny rodzaje, jest to najprostsza forma prezentowania reklamy. Bilbord jest na stałe usadzony w ziemi za pomocą betonowych słupów.

Bilbord tradycyjny oświetlony– można do niego wklejać plakaty wielofunkcyjne dzięki swojemu podświetleniu będzie zyskiwał więcej na uwadze.

Bilbord podświetlony (backlight)– jest to nośnik reklamowy. W środku nośnika znajdują się świetlówki lub listwy LED dla efektu podświetlenia reklamy.

Bilbord świetlny, tablica LED inaczej telebim reklamowy– jest to urządzenia reklamowe, które posiada elektroniczny ekran, na którym wyświetlane są prezentacje, istnieje możliwość wgrania dźwięku lub pokazania jakiegoś filmu.

Bilbord elektroniczny inaczej zwany interaktywny– urządzenie, które wraz z odbiorcą wchodzi we wspólną relacje. Dzisiejsza technologia wprowadziła możliwość wzięcia udziału w grze wraz z odbiorcami reklamy.

Infoscreen inaczej też digital reklamowy– Bilbord ten daje wiele możliwości do prezentacji. Odbiorca musi do tego podejść i zacznie widzieć informacje zawarte na bilbordzie. 

Więcej informacji na temat billboardów, znaleźć można na stronie firmy ZnajdźReklamę.pl sp. z o. o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here