Przelew dopasowany do potrzeb

Włączenie Polski do Państw Unii Europejskiej a tym samym i do Strefy Schengen, w której nie ma kontroli granicznych, paszportów, jest za to swobodny przepływ towarów, usług i przede wszystkim gotówki, spowodował, że dla Polaka wyjazd za granicę przestał być wydarzeniem życia, a stał się zwykłą codziennością. Poza granicami naszej ojczyzny możemy bez problemu planować wakacje, studia, czy pracę. Przeszkodami uniemożliwiającymi realizację tych planów są zazwyczaj: nasza wyobraźnia, zdrowie, wolny czas i oczywiście pieniądze a w zasadzie ich brak. Takie “skurczenie się świata” spowodowało, że zaczęliśmy szukać nowych, atrakcyjnych rozwiązań finansowych, które ułatwią nam funkcjonowanie lub spowodują, że pewne czynności staną się tańsze, bardziej dostępne, bezpieczne i wygodne w użyciu. Pewne operacje finansowe kiedyś zarezerwowane tylko dla najbardziej zamożnych klientów różnych instytucji finansowych, teraz stały się ogólnodostępne i wygodne w użyciu.

Oferty banków i innych instytucji

W dzisiejszych czasach, aby przesłać pieniądze komuś znajdującemu się poza granicami kraju, nie trzeba banknotów umieszczać w liście i wysyłać na poczcie. Korzystanie z internetowych przelewów bankowych jest wygodne, gdyż nie musimy nawet wychodzić z domu, żeby dokonać takiej transakcji. Z drugiej strony jeżeli nie mamy konta walutowego, może to być bardzo kosztowne. Najczęściej bank przewalutuje taką wpłatę po niezbyt korzystnym dla klienta kursie wymiany walut, pobierając od tej transakcji sowitą prowizję. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, alternatywnym do przelewu bankowego, są specjalne serwisy transakcyjne jak np. https://eurotransfer24.com/ . Jak to działa? To proste, jeżeli przelew ma być zaksięgowany w euro, a my mamy konto złotówkowe, to możemy podać w serwisie transakcyjnym dane swojej karty płatniczej, z której zostanie ściągnięta zadeklarowana kwota. Możemy też wpłacić złotówki na podane konto. Następnie serwis przewalutuje naszą wpłatę na walutę euro po bardzo atrakcyjnym dla nas kursie wymiany i przeleje na wskazane konto. Opłata za taką transakcję wynosi jedynie 1 euro. W ten sposób nie tylko możemy przesłać pieniądze córce pracującej w Niemczech czy wypoczywającej w Hiszpanii, ale również możemy płacić za zakupy zrobione w zagranicznych sklepach lub platformach internetowych.

Krok w kierunku integracji

Oczywiście, ideałem byłoby, gdyby wszyscy w Europie porozumiewali się jednym wspólnym językiem tak w dziedzinie wspólnego rynku najlepszym rozwiązaniem byłoby wstąpienie wszystkich państw Unii Europejskiej do grupy euro. Jednak z różnych względów, spełnienie tego wymogu integracji w niektórych krajach jest odkładane. Dlatego, takie pomysły wydają się być doskonałym uzupełnieniem naszego systemu finansowego, do czasu wprowadzenia jednej wspólnej waluty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here