Drzwi przesuwne harmonijkowe

Mimo, iż system drzwi harmonijkowych istnieje od dawna, to niestety wciąż jest kojarzony z kiczowatym i mało estetycznym wyglądem w kuchni lub łazience, które miały zapewniać odgrodzenie jednego pomieszczenia od drugiego tańszym kosztem. Mimo to, producenci tych modeli nie poddają się i wciąż udoskonalają estetykę produktu, do którego pomału przekonuje się coraz więcej osób.

Drzwi harmonijkowe – gdzie są widziane?

System drzwi składanych obecnie znajduje swoje zastosowanie w handlu, gdzie można je spotkać w galeriach handlowych i ich poszczególnych butikach. Widziane są także w gastronomii i hotelarstwie jako funkcjonalne odgrodzenie sal konferencyjnych lub bankietowych, ale także w zagospodarowaniach rodzinnych, gdzie pełnią funkcję w szafach lub prysznicach. Samo wykonanie produktu może być stworzone z materiałów PCV, drewna i aluminium, dlatego model drzwi harmonijkowych może dopasowany do wszystkich wymagań technicznych i upodobań klientów.

Odstraszająca konstrukcja

Mimo, iż drzwi harmonijkowe są produkowane, to nie cieszą się popularnością. Dlaczego? Powodów można wyróżnić kilka, ale najpewniejszym jest sam wygląd, który trochę odstrasza potencjalnych nabywców. Złożoność skrzydeł sprawia wrażenie, że konstrukcja drzwi jest dość wymagająca, a ich obsługa nie przychodzi łatwo. Porównując je z profilami okien HST lub PSK, gdzie jednym pociągnięciem klamki lub przesunięciem skrzydła, można uzyskać dostęp do zewnętrznej przestrzeni, tak w drzwiach składanych można odnieść wrażenie, iż trzeba się solidnie namęczyć, zanim się przez nie wyjdzie. Dlatego właśnie rzadko kiedy można je spotkać jako rozwiązanie tarasowe lub balkonowe. Mogą one jednak być ciekawym elementem wyposażenia ogrodów zimowych i lobby, gdzie takie rozwiązanie będzie bardzo efektowne.

Drzwi harmonijkowe krokiem do nowoczesności

Szukając jednak pozytywów, to tarasowe drzwi harmonijkowe mogą zaprezentować bardzo dużą przestrzeń światła po ich otwarciu. Połączenie z sobą wielu elementów okiennych, które jednak są niezależne od siebie, stwarza możliwości uzyskania bardzo dużej przestrzeni oszklenia na ścianie. Jednocześnie, drzwi po otwarciu nie zajmują dużo miejsca we wnętrzu pomieszczenia, nakładając się jedne na drugie. Takie rozwiązanie kojarzone jest z nowoczesnym budownictwem, gdzie popularnymi rozwiązaniami jest duże zagospodarowanie przestrzeni oknami. Wśród ekskluzywnych budowli architektury domowej, drzwi harmonijkowe doskonale sprawdzą się w odgrodzeniach basenów letnich, nowoczesnych altan, lub saun przydomowych. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest spora powierzchnia szyb, która jednocześnie będzie w całości otwierana, swoje miejsce mogą znaleźć drzwi składane.

Na równi z konkurencją

Biorąc pod uwagę parametry techniczne i właściwości okien oraz kształtowników, drzwi harmonijkowe na taras lub balkon nie odbiegają normom, od swoich popularnych konkurentów. Odporność na obciążenie wiatrem, przepuszczalność powietrza, czy wodoszczelność zachowane są na wysokim poziomie, gwarantując utrzymanie ciepła i ciszy w mieszkaniu. Walory estetyczne to także bezprogowy mechanizm, który wyklucza napotkanie wszelkich barier, co jest z pewnością dodatkową korzyścią w użytkowaniu.

System drzwi harmonijkowych jest popularny w Stanach Zjednoczonych, gdzie wykorzystywany jest nagminnie i gdzie się tylko da. W Polsce niestety nie znalazł jeszcze swojego zastosowania, choć producenci nie poddają się i wciąż posiadają w swoich ofertach ten model drzwi. Porównując jednak ten profil okienny z innymi odpowiednikami dużych drzwi, ma on sporo zalet nad którymi warto się pochylić. Przede wszystkim brak słupków po otwarciu bardzo dużej przestrzeni okiennej, ale także spore możliwości uzyskania ogromnej przestrzeni przechodniej po otwarciu. Może zatem warto porzucić stereotyp o nieestetycznych drzwiach towarzyszących staremu budownictwu i wejść w nowy wymiar nowoczesnych drzwi harmonijkowych? Taki układ póki co z pewnością zadziwi swoją oryginalnością, ponieważ w niewielu gospodarstwach jest on spotykany.

Więcej o drzwiach harmonijkowych dowiesz się na stronie http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/drzwi-harmonijkowe-jako-wyjscie-na-taras-lub-balkon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here