Profesjonalna pomoc w wyjściu z długów. Gdzie jej szukać?

Nie radzisz sobie ze spłatą rat kredytu? Z miesiąca na miesiąc przybywa niezapłaconych rachunków, a ty nie masz pieniędzy, aby uregulować zobowiązania? Nie trać głowy! Możesz wyjść z nawet najtrudniejszej sytuacji. Skorzystaj z bezpłatnego wsparcia ekspertów. Zobacz, co mogą dla ciebie zrobić firmy pomagające wyjść z długów i jak się z nimi skontaktować.

Z długami mierzy się ok. 3 mln osób w Polsce[1] . Nagła choroba, kłopoty w pracy, sprawy rodzinne, a nawet zwykłe roztargnienie – powodów, dla których zaczynają się problemy finansowe, jest wiele. W sytuacji, kiedy nieuregulowanych płatności i pism z ponagleniem przybywa, łatwo jest poczuć się bezradnym. W końcu mało kogo stać, aby jednorazowo uregulować zadłużenie opiewające na kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musi to oznaczać, że jesteś skazany na proces sądowy oraz wizyty komornika! Wręcz przeciwnie. Z finansowych tarapatów możesz wyjść na spokojnie i krok po kroku. Wsparcia udzielą Ci firmy pomagające wyjść z długów.

Firmy pomagające wyjść z długów – czyli które?

Na początek najważniejsze: uważaj, aby nie wpaść w pętlę zadłużenia. Chodzi o sytuację, w której na spłatę jednego zobowiązania zaciągasz drugie, a potem kolejne i kolejne. Choć może ci się wydawać, że to dobre rozwiązanie – taka „pomoc” jest tylko pozorna i w rzeczywistości pogłębia twoje zadłużenie, narażając cię na wysokie koszty.

Instytucje, które naprawdę pomagają wyjść z długów, to te oferujące ci możliwość ich dogodnej spłaty, nawet po kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Chodzi przede wszystkim o firmy windykacyjne, np. takie jak Ultimo.

Możesz się stać klientem jednej z nich, kiedy twój wierzyciel pierwotny (np. bank, gdzie zaciągnąłeś kredyt czy firma pożyczkowa) odsprzeda zobowiązanie podmiotowi trzeciemu. O takiej sytuacji zostaniesz oczywiście powiadomiony pismem. Sprawdź więc, czy już nie otrzymałeś informacji o tym fakcie. Jeśli tak – to dla ciebie bardzo dobra wiadomość. Możesz liczyć, że otrzymasz potrzebną pomoc.

Jak pomoże ci firma windykacyjna?

Firmy windykacyjne:

  • stawiają na polubowne rozwiązanie problemu zadłużenia – możesz się więc z nimi dogadać, aby spłacić dług bez zagrożenia procesem sądowym i komornikiem;
  • zapewnią ci doradztwo – wspólnie ze specjalistą możesz omówić swoją sytuację finansową i wyliczyć, jak wysoką ratę jesteś w stanie spłacać bez nadszarpnięcia domowego budżetu;
  • umożliwiają ci podpisanie korzystnej ugody i rozłożenie długu na raty – może to być nawet kilkadziesiąt zł miesięcznie;
  • dają ci dogodne możliwości kontaktu – wszystkie sprawy związane z zadłużeniem i jego spłatą załatwisz on-line. Będziesz mógł na bieżąco monitorować, ile jeszcze zostało ci do zapłaty oraz w kilka chwil, bez dodatkowych opłat uregulować kolejną ratę.

Jedyne, co musisz zrobić, aby otrzymać takie wsparcie, to nawiązać kontakt z firmą windykacyjną, której jesteś klientem. Tak niewiele wystarczy, aby raz na zawsze rozwiązać problem zadłużenia i uwolnić się od zobowiązań finansowych bez stresu. Spróbuj i przekonaj się, jakie to proste!

[1] https://media.bik.pl/publikacje/read/425998/infodlug-ogolnopolski-raport-o-zaleglym-zadluzeniu-i-niesolidnych-dluz-2019-03-11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here