Internet bezprzewodowy – podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę

Internet bezprzewodowy uniezależnia nas od dostępu do gniazdek. Wybierając odpowiednią ofertę warto zwrócić uwagę na jej szczegóły, by cieszyć się płynnym, sprawnym przesyłem danych bez przepłacania za usługę. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią opcję.

Nie tylko cena się liczy

Przy wyborze oferty internetu bezprzewodowego większość osób kieruje się ceną, jaką będą musiały zapłacić w każdym kolejnym miesiącu. Wybór najtańszej propozycji nie zawsze okazuje się korzystny, bowiem zazwyczaj nie ogranicza się on tylko do wskazanej ilości możliwych do pobrania danych, ale też do jakości transmisji. Co z tego, że użytkownik nie pobiera z sieci plików, nie ściąga muzyki, a jedynie ogranicza się do przeglądania prasy czy zakupów online? Wąskie gardło transmisji może prowadzić do zacinania się większości stron i problemów z najprostszymi czynnościami, jak chociażby operacje bankowe czy zamawianie produktów w sklepach.

Najważniejszy zasięg

Decydując się na wybór oferty internetu mobilnego warto sprawdzić, czy miejsca, w których będziemy z niego korzystać, oferują nam zasięg przekazu. Podpisując umowę często kierujemy się jedynie miejscem zamieszkania, a wyjeżdżając latem na działkę rekreacyjną czy do rodziny w górach nie mamy już dostępu do sieci z komputera lub tabletu. Sposobem na zweryfikowanie tych informacji jest skorzystanie z mapy zasięgu nadajników publikowanej przez każdego operatora. Przydatna może też okazać się mapa lokalizacji BTS, na której umieszczane są wszystkie nadajniki.

Szczegóły ofert

Większość przygotowywanych ofert pakietów internetowych posiada te same cechy pozwalające nam na dostosowanie do własnych, konkretnych potrzeb. Nie zawsze musimy mieć duży pakiet i bardzo szybki internet, bowiem o jego wyborze decydują nasze indywidualne potrzeby. Oto kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę.

  1. Wielkość i rozmaitość pakietów oferowanych od 1 do 60 MB, wpływająca na cenę pakietu. Im bardziej zróżnicowana oferta, tym większe szanse mamy w przyszłości na zmianę opcji i korzystanie z większego pakietu bez zmiany operatora.
  2. Okres trwania umowy. Z jednej strony może ona być bezterminowa, automatycznie przedłużana co roku i obwarowana okresem wypowiedzenia przy rezygnacji. Z drugiej strony często związuje nas z operatorem na kilka lat, a rezygnacja przed terminem obwarowana jest wysokimi karami.
  3. Profity związane ze stażem u operatora. Niektóre firmy oferujące internet bezprzewodowy po określonym czasie bezpłatnie zwiększają limit przesyłu danych lub jego prędkość.
  4. Wygodne formy opłat. Jedną z nowych opcji jest możliwość krótkoterminowego doładowywania pakietu pozwalająca na dostosowanie do domowego budżetu czy też opłacanie sieci tylko wtedy, gdy się z niej korzystna.
  5. Tańszy abonament w pakiecie. To opcja proponowana przez operatorów dostarczających kablówkę, internet i telefon. Wybór całego pakietu pozwala na korzystanie z sieci za połowę ceny.

Wybierając internet mobilny zawsze lepiej postawić na tego operatora, który oferuje umowy bezterminowe. Taka opcja umożliwia przetestowanie zasięgu, prędkości przesyłu danych czy ewentualnych awarii. Istotny jest również stosunek wielkości transferu do ceny oraz dodatkowe korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here