Jak działa internetowa giełda długów

Na nieuczciwych kontrahentów możemy trafić wszędzie. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji z kimś takim współpracować, to prawdopodobnie wszystko przed Tobą. Z badań wynika, że tylko 1 na 10 przedsiębiorców nie doświadcza opóźnień w spływie swoich należności. Reszta boryka się z nimi regularnie, a są również przypadki, kiedy odzyskanie pieniędzy graniczy z cudem… Jeśli i Ty masz problem z nierzetelnym kontrahentem, który uchyla się od spłaty zobowiązań i nie reaguje na upomnienia, skorzystaj z internetowej giełdy długów. To doskonały sposób, aby pozbyć się problemu. 

Co to jest giełda długów?

Giełda długów, nazywana również giełdą wierzytelności, to rejestr informacji o dłużnikach, który umożliwia też handel wierzytelnościami. Zrzesza on wierzycieli i firmy, które z chęcią odkupują prawo do należności o dowolnej wysokości i z różnym terminem opóźnienia. Internetowa giełda długów to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu na niekończące się gonitwy za dłużnikami. Wystarczy umieścić ofertę sprzedaży przysługującej należności i czekać na kupca! Jeśli dług zostanie sprzedany, prawo roszczenia zostanie przeniesione na kupującego, a Ty od razu otrzymasz pieniądze i pozbędziesz się problemu! Pieniądze można więc odzyskać o wiele szybciej niż drogą sądową.

Podstawa prawna regulująca działanie giełdy długów

Działalność giełdy wierzytelności regulują przepisy prawne Kodeksu cywilnego, które ujmują kwestię zmiany wierzyciela lub dłużnika. Wierzyciel może wystawić na sprzedaż wszystkie wierzytelności, które jest w stanie udokumentować fakturą, umową, nakazem zapłaty, wyrokiem sądu, czy wekslem. Każdy z tych dokumentów jest wystarczającym potwierdzeniem, że dług faktycznie istnieje. Giełda długów może gromadzić bardzo szeroki rodzaj zaległości m.in.

●    Zaległe faktury,
●    Niespłacone pożyczki,
●    Nieuregulowany czynsz,
●    Niezapłacone raty leasingowe lub raty za zakup ratalny,
●    Inne rodzaje zadłużenia.

Jak korzystać z giełdy wierzytelności?

Z internetowej giełdy długów System3000 może skorzystać każdy. Zarówno rejestracja, prowadzenie konta, jak i wystawianie ofert sprzedaży, są na portalu bezpłatne. Aby sprzedać swoją wierzytelność, wystarczy:

●    Zarejestrować się na portalu https://www.system3000.pl/
●    Umieścić w bazie swojego dłużnika,
●    Wybrać jedną z kancelarii i poinformować dłużnika o sprzedaży długu,
●    Zlecić windykację i wystawić ofertę.

Każdy może też umieścić na giełdzie informacje o swoim dłużniku, oferując sprzedaż długu innym użytkownikom portalu. Cena sprzedaży długu może być niższa od nominalnej wartości zadłużenia i warto rozważyć obniżenie ceny. Zwiększy to szansę na sprzedaż, co wiąże się z szybszym odzyskaniem należności. Cena, jaką zaoferuje Ci kupujący, zależy od realnych szans wyegzekwowania danego długu i wypłacalności dłużnika. Im krótszy okres przeterminowania, tym większa szansa na wyegzekwowanie długu. Z tego też względu nie warto zwlekać ze sprzedażą należności.
Giełda długów – dlaczego warto z niej korzystać?

Giełda długów umożliwia dostęp do listy ofert, zawierających informacje o wysokości zadłużenia, podstawowe dane dłużnika, miejsce zamieszkania i informacje o rodzaju roszczenia. Informacje o swoim dłużniku może dodać każdy wierzyciel. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mają problemy z odzyskaniem zaległych wierzytelności. Bardzo często już sama informacja o zamiarze sprzedaży długu i umieszczeniu danych w rejestrze jest dla dłużnika silną motywacją do spłaty zadłużenia. Giełda długów okazuje się zwykle skuteczniejszą metodą, niż samodzielne upominanie do spłaty, które może trwać latami i nigdy nie przynieść oczekiwanego efektu.

Z giełdy długów warto również skorzystać w celu sprawdzenia wiarygodności potencjalnego klienta lub partnera biznesowego. W biznesie obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, warto więc przed podpisaniem umowy sprawdzić kontrahenta. Czynności te pomogą Ci się zabezpieczyć przed ewentualną stratą i problemami z odzyskaniem należności. Taki rejestr to cenne źródło informacji, z którego dowiesz się, czy nie nawiązujesz właśnie współpracy z dłużnikiem. Na giełdzie długów znajdziesz informacje o ewentualnym zadłużeniu kontrahenta, a każda niespłacona wierzytelność to sygnał ostrzegawczy sugerujący, że klient może mieć problem z uregulowaniem należności względem Twojej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here